Pozycjonowanie sklepów internetowych

SEO to podstawa każdego biznesu w internecie. Ruch w Twoim sklepie jest niezadowalający? Użytkownicy nie chcą kupować? Skontaktuj się z nami, a pokażemy Ci, jak SEO przyciągnie do Twojego sklepu znacznie więcej osób (i to takich, które naprawdę są zainteresowane Twoimi produktami)!

  Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Neutrino w celu kontaktu bezpośredniego.

  Jak pozycjonować sklep internetowy?

  Jeśli masz sklep internetowy i szukasz informacji o pozycjonowaniu, to oznacza, że albo nie ma zadowalającego Cię ruchu i sprzedaży, albo nie stosowałeś jeszczcze SEO – a najprawdopodobniej jedno i drugie, bo efektem skutecznego pozycjonowania sklepów internetowych jest zwiększony ruch w sklepie i tym samym większy zysk.

  Przebieg pozycjonowania zależy od tego, czy masz już działający sklep internetowy, czy dopiero go stawiasz (lub masz sklep, ale zamierzasz postawić go na nowo).

  Żadna z tych sytuacji nie jest ani lepsza, ani gorsza – choć niektórzy twierdzą, że łatwiej jest wypozycjonować dopiero co stawiany sklep, bo można od początku wprowadzać odpowiednie działania. Nie ma jednak reguły – jeśli masz już działający sklep, który dobrze prosperuje, to jego wypozycjonowanie może trwać krócej.

  Jednak przebieg pozycjonowania sklepów internetowych w obu tych przypadkach, co do zasady, będzie wyglądał nieco inaczej.

  Jeśli dopiero zakładasz sklep i nie masz jeszcze strony

  Przebieg pozycjonowania, wybór działań czy ich kolejność może się różnić w zależności od przyjętej strategii, branży czy wielkości sklepu – wszystko to dopasowujemy bezpośrednio do konkretnego sklepu.

  Struktura i rozplanowanie treści

  Na samym początku (najlepiej jeszcze przed wykupieniem domeny i postawieniem strony WWW) ustalamy, jak powinna wyglądać struktura Twojej strony, czyli podział na kategorie, produkty, strony usługowe, blog, oraz ewentualnie inne części strony, które chciałbyś by się tam znalazły. To bardzo ważny etap budowania strony, dzięki któremu Google może łatwo „przeczytać” Twój sklep i poprawnie go zaindeksować. Dobra i przemyślana struktura strony znacznie ułatwia też wyświetlanie odpowiednich podstron w wynikach wyszukiwania.

  Gdy ułożymy już strukturę strony, to na jej schemacie rozmieścimy treści: opisy produktów, opisy kategorii, teksty sprzedażowe i inne.

  Dobór fraz kluczowych

  Zanim jeszcze weźmiemy się za budowanie strony, musimy ustalić, na jakie frazy będziemy pozycjonować Twój sklep. Frazy dobierzemy na podstawie kilku analiz; sprawdzimy, które frazy są charakterystyczne dla Twojej branży, jakimi frazami  posługują się Twoi klienci czy też podzielimy frazy kluczowe na mniej i bardziej atrakcyjne. Sprawdzimy też, na jakie frazy pozycjonuje się Twoja konkurencja (i z jakim efektem).

  Postawienie strony sklepu internetowego i jej optymalizacja

  Gdy będziemy mieli już strukturę strony i frazy, zabierzemy się za stawianie strony WWW Twojego sklepu. Dokonamy także jej optymalizacji technicznej. W zakres optymalizacji wchodzą m.in. takie czynności, jak: 

  • optymalizacja grafik, 
  • nasycenie treści na stroniefrazami kluczowymi, 
  • zadbanie o strukturę treści przyjazną SEO i odbiorcom (nagłówki, listy, podział na akapity i inne),
  • uporządkowanie kodu źródłowego,
  • linkowanie wewnętrzne,
  • utworzenie metadanych zgodnych z SEO,
  • ustawienie przekierowań,
  • i wiele innych, mniejszych lub większych czynności.

  Na koniec stworzymy mapę witryny i udostępnimy ją w Google Search Console, aby strona została zaindeksowana i możliwa do znalezienia w wyszukiwarce. Oczywiście stworzona przez nas strona będzie responsywna, tzn. będzie się poprawnie wyświetlać na wszystkich urządzeniach – komputerze, laptopie, tablecie czy smartfonie.

  Stronę sklepu internetowego możemy postawić zarówno w WordPressie (WooCommerce), jak i na platformach typu Shoper, PrestaShop, Magento, IAI i innych.

  Content marketing i opisy produktów

  Content marketing (czyli marketing za pomocą treści) jest kluczowym czynnikiem sprzedażowym, oraz jest jednym z kluczowych czynników SEO. Tym, co sprzedaje w e-commerce, są właśnie atrakcyjnie i sprzedażowo napisane opisy produktów, które powinny być w dodatku zgodne z zasadami SEO. Wbrew pozorom, ich napisanie nie jest aż takie łatwe i szybkie, jak się czasami wydaje. Treści w sklepie internetowym muszą mieć odpowiednią strukturę, zawartość i nasycenie frazami kluczowymi w odpowiednich miejscach.

  Content marketing to także prowadzenie bloga firmowego lub branżowego. Taki blog bardzo pomaga w odnalezieniu strony, a później w wyborze produktów, zwłaszcza gdy będą na nim opublikowane artykuły poradnikowe czy testy produktów.

  Wyceń projekt

  Jak pracujemy? - jeśli jeszcze nie masz strony!

  1
  Struktura i rozplanowanie treści
  Odpowiednie ustrukturyzowanie koncepcji strony pozwoli oraz dobre zaplanowanie treści jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia pozycjonowania!
  2
  Dobór fraz kluczowych + content marketing i opisy produktów
  Kiedy strona jest już zbudowana - potrzeba na niej dobrych treści, które będą rankować na pożądane przez nas frazy
  3
  Postawienie strony sklepu internetowego i jej optymalizacja
  Optymalizacja strony internetowe od strony technicznej zapobiegnie sytuacjom, gdy strona będzie zwracać niekorzystne dla nas błędy.
  4
  Monitorowanie wyników
  Stałe monitorowanie wyników pozwoli nam szybko wyłapać błędy i spadki, oraz odpowiednio szybko je zniwelować.

  Robimy własne projekty i z nich żyjemy

  Nie jesteśmy jak szewc, który chodzi bez butów. Poza prowadzeniem projektów dla klientów tworzymy też własne komercyjne portale, które generują dużo ruchu. To właśnie przychody z ich pozycjonowania są podstawą naszej działalności i pozwalają nam się rozwijać.

  Wierzymy w specjalizację

  Gdy masz ochotę na naprawdę dobrą pizzę, to zamiast hotelowej restauracji, oferującej potrawy z różnych kuchni świata, wybierasz włoską pizzerię. Wierzymy, że w naszym przypadku działa to podobnie. Nie staramy się być kompleksową agencją marketingową i świadomie skupiamy się tylko na jednym rodzaju usług: SEO. Całą naszą uwagę poświęcamy właśnie temu.

  Budujemy Twoją obecność w Google na stałe

  Jeśli jesteś głodny, wolimy dać Ci wędkę zamiast ryby. Podobnie podchodzimy do Twojej widoczności w przeglądarce. Dajemy Ci narzędzia, dzięki którym widoczność Twojej strony będzie rosła. Działamy długoterminowo i nie uzależniamy Cię od siebie. Stawiamy na trwałe efekty, które utrzymają się także po zakończeniu naszej współpracy.

  Na bieżąco śledzimy trendy

  Google jest trochę jak moda. Jeśli chcesz utrzymać się wśród najlepszych, musisz znać najnowsze trendy i umieć szybko dostosować się do zmian. Jednocześnie nie możesz zapomnieć o podstawowych zasadach, które są podstawą dobrego stylu. My dbamy o to, żeby być na bieżąco z nowymi trendami i dostosować do nich Twoją stronę.

  U nas jesteś w bezpośrednim kontakcie ze specjalistami

  Zazwyczaj w agencjach rozmawiasz głównie z accountem przydzielonym do projektu. Naszym celem jest maksymalizacja kontaktu ze specjalistą i unikanie pośredników w komunikacji. To ekspert najlepiej rozwieje Twoje wątpliwości i wytłumaczy Ci, co dokładnie dzieje się z Twoją stroną i jakie kroki należy podjąć, aby poprawić jej widoczność.

  Każda zainwestowana złotówka
  przynosi nam 7 zł

  Można trzymać pieniądze na koncie oszczędnościowym. Można też przeznaczać je na projekty, które mają potencjał. Inwestycja w nasze portale zwraca się nam z nawiązką. Za każde 10 000 zł, które wydajemy na naszym projekcie, otrzymujemy z powrotem 70 000 zł.

  Podchodzimy do Google’a realistycznie

  Słodkie czy gorzkie…? Nie lubimy wybierać stron. Nie jesteśmy ślepo zapatrzeni w Google’a, ale też nie zakładamy z góry, że nie warto go słuchać. Patrzymy na dane i metryki, testujemy i próbujemy go zrozumieć. Oceniamy, kiedy warto zaufać jego rekomendacjom, a kiedy lepiej przyjąć inną strategię.

  Znamy różne techniki i ich potencjalne ryzyko

  Niektóre firmy twierdzą, że najważniejsza jest dla nich etyka, inne z kolei mówią, że o wiele więcej ugrać można niestandardowymi działaniami. My nie trzymamy się kurczowo ani White Hat SEO, ani Black Hat SEO. Bierzemy pod uwagę różne scenariusze. Chcemy Ci przedstawić wszystkie możliwości i dobrać „kapelusz” odpowiedni dla Twojego projektu.

  Chcesz lepiej pozycjonować swój sklep internetowy?

  Nasze wyniki

  Sklep z karmami dla zwierząt

  Na początku współpracy przeprowadziliśmy audyt strony z nastawieniem na jej migracje. Strona przeniesiona została na inny CMS oraz całkowicie zmienił się jej layout. Problemem w tym przypadku były ograniczenia technologiczne, przez co nie wszystkie zmiany z audytu mogły zostać wprowadzone. Dodatkowym wyzwaniem była praca przy relatywnie niskim budżecie w mocno konkurencyjnej branży. Mimo tych komplikacji, dzięki pracy z treściami oraz link buildingiem, strona zanotowała widoczne wzrosty.
  800%
  wzrost widoczności fraz w TOP3
  500%
  wzrost ruchu organicznego w ciągu roku

  Jeśli masz już stronę sklepu

  Pierwszą czynnością, którą należy wtedy wykonać, jest przeprowadzenie dokładnego audytu SEO strony Twojego sklepu. Wyniki audytu SEO są punktem wyjścia do jakichkolwiek dalszych działań, bo to dzięki niemu poznamy mocne i słabe punkty Twojego sklepu, nad którymi trzeba popracować.

  Podczas audytu ustalamy także, na jakie frazy jest aktualnie widoczny Twój sklep i czy są to frazy mogące przynieść Ci ruch na stronie.

  W dalszej kolejności przekazujemy Ci rekomendacje odnośnie do tego, co należy zrobić w Twoim sklepie, aby ściągał ruch z wyszukiwarki i zaczniemy je wdrażać.

  Monitorowanie wyników

  Niezależnie od tego, jak będzie przebiegało pozycjonowanie Twojego sklepu, zajmiemy się nim od A do Z – oznacza to, że nie zostawimy Cię z rekomendacjami lub świeżo postawioną stroną, tylko będziemy ją na bieżąco obserwować, monitorować i optymalizować przez cały czas trwania naszej umowy. Codziennie monitorujemy widoczność strony na wszystkie ustalone frazy i inne parametry – i jeśli widzimy, że coś można usprawnić, aby strona osiągała coraz wyższe pozycje, to natychmiast to robimy. Wyniki naszych działań przedstawiamy Ci co miesiąc w czytelnych raportach, które wspólnie omówimy.

  Dlaczego warto pozycjonować sklep internetowy w Neutrino?

  Bo pozycjonowanie to najbardziej naturalny, najdłużej działający i najtańszy sposób dotarcia do wartościowego klienta, czyli takiego, który jest rzeczywiście zainteresowany zakupem Twoich produktów. 

  A my wiemy, jak dotrzeć właśnie do takich klientów i sprowadzić ich na stronę Twojego sklepu.

  Osobiście uważamy, że pozycjonowanie to najlepszy sposób na dotarcie do klienta. Dlaczego? Bo pozycjonowanie wpływa nie tylko na zdobywanie ruchu, ale także na wiele innych aspektów strony WWW i marki, takich jak szybkość działania strony czy budowanie wizerunku marki jako eksperta w swojej branży.

  Warto wiedzieć, że choć SEO nie działa tak szybko jak płatne kampanie, to długofalowo przynosi nieporównywalnie większe efekty przy znacznie mniejszych kosztach. W skali roku czy kilku lat pozycjonowanie sklepów jest często jest znacznie tańsze, niż uzyskanie podobnych wyników za pomocą płatnych kampanii typu Google Ads. W dodatku płatna reklama znika od razu po wyłączeniu – a efekty SEO działają jeszcze wiele miesięcy po tym, jak zaprzestaniesz jakichkolwiek działań. 

  Nie jesteś jeszcze przekonany, czy możesz nam zaufać? Doskonale rozumiemy, że bez konkretnych dowodów może być trudno podjąć decyzję. Dlatego skontaktuj się z nami, a pokażemy Ci wyniki stron, nad którymi pracowaliśmy i powiemy, co możemy zrobić z Twoim sklepem internetowym.

  Jak długo trzeba czekać na efekty SEO sklepu internetowego?

  Chcielibyśmy odpowiedzieć Ci na to pytanie możliwie dokładnie – ale nie wiedząc, jak wygląda Twoja strona, jak duży jest Twój sklep, jakie są Twoje cele biznesowe i w jakiej działasz branży, nie jesteśmy w stanie nic powiedzieć. 

  Z doświadczenia możemy Ci jednak podpowiedzieć, że wypozycjonowanie sklepu internetowego na najwyższe osiągalne dla niego pozycje na dane frazy może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Oczywiście pierwsze rezultaty zobaczysz już w trakcie całego procesu. 

  Ile kosztuje SEO dla sklepu internetowego?

  Tu również musimy odpowiedzieć: to zależy. Miesięczny koszt pozycjonowania zależy m.in. od takich czynników, jak:

  • wielkość sklepu internetowego,
  • branża, w której działasz,
  • ilość i jakość Twojej konkurencji,
  • dotychczasowe działania SEO (lub ich brak),
  • cel biznesowy, który chcesz osiągnąć,
  • od tego, jak rozbudowane będą potrzebne działania SEO,
  • i innych.

  Warto jednak wiedzieć, że na samym początku koszt pozycjonowania może być wyższy, niż w późniejszych miesiącach – ale z czasem ta sytuacja zaczyna się odwracać, ponieważ SEO zacznie przynosić ruch z wyszukiwarki na Twoją stronę, a wtedy zyski z pozycjonowania zaczną przewyższać jego koszty. 

  Natomiast po zaprzestaniu działań SEO zdobyte pozycje i widoczność nie spadną tak szybko i będą dalej pozyskiwać dla Ciebie ruch wysokiej jakości – a to oznacza, że w najlepszym okresie będziesz dostawał zainteresowanych klientów dosłownie za darmo.

  Lepiej pozycjonować samemu czy powierzyć to agencji?

  Jeśli choć w pewnym stopniu znasz SEO i masz czas, aby je wdrażać, a jednocześnie nie chcesz się z nami wiązać umową – to możemy umówić się na konsultacje SEO.

  Na takich konsultacjach przeprowadzimy audyt Twojej strony i omówimy jego wyniki. Na ich podstawie zaproponujemy Ci strategię pozycjonowania Twojego e-commerce i damy rekomendacje konkretnych działań, które będziesz mógł wprowadzić samodzielnie.

  Pamiętaj jednak, że pozycjonowanie stron jest bardzo czasochłonne i żmudne, nawet jeśli są to małe sklepy internetowe. Część prac zapewne i tak będzie trzeba podzlecać (np. napisanie opisów produktów czy artykułów na bloga firmowego będzie trzeba zlecić copywriterowi, który się na tym zna), a potem czuwać nad prawidłowym przebiegiem tych prac i ich efektów.

  Z doświadczenia wielu firm i sklepów internetowych wiemy także, że w przypadku średnich i dużych e-commerce samodzielne pozycjonowanie sklepów internetowych nie wchodzi w grę. Trzeba wtedy zatrudnić specjalistę i płacić mu miesięczne wynagrodzenie (od 3500 do nawet 5000-7000 zł miesięcznie, w zależności od jego wiedzy, umiejętności i doświadczenia) oraz opłacić mu potrzebne do tego narzędzia (miesięczny koszt narzędzi SEO to ok. 500-1000 zł, w zależności od potrzeb). Cały czas jednak pozostaje Ci rekrutacja, sprawdzanie efektów czy martwienie się tym, czy pracownik będzie wykonywał pracę tak, jak tego oczekujesz. 

  Warto wiedzieć, że za podobną kwotę możesz to wszystko po prostu zlecić agencji i niczym się nie martwić, a Twój cenny czas przeznaczyć na rozwijanie biznesu lub na spędzanie czasu z rodziną.

  Skontaktuj się z nami

  Jeśli jesteś ciekaw, co możemy zrobić, aby Twój sklep internetowy zdobywał coraz wyższe pozycje na wartościowe frazy, skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci ofertę skrojoną pod Ciebie i odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości.

  Napisz do nas!

   Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Neutrino w celu kontaktu bezpośredniego.
   Skontaktuj się z nami