Exact Match Anchor Text

Exact Match Anchor Text jest anchorem sprzedażowym. Zawiera on ściśle dopasowane słowo kluczowe, na które pozycjonowana jest linkowana witryna internetowa. To określone, dowolne słowo umieszczane w treści linku, które jest wskazówką dla wyszukiwarek, ponieważ informuje je o tym, że dane, wybrane słowo jest ważne dla tej strony internetowej.

Jakie wyróżnia się rodzaje anchorów?

Exact Match Anchor Text nie jest jedynym stosowanym linkowaniem. Oprócz niego wyróżnia się także następujące rodzaje anchorów:

  • Partial Match – to anchor półsprzedażowy, który charakteryzuje się odmienioną bądź rozbudowaną frazą kluczową, na której pozycjonowany jest dany linkowany serwis internetowy; zazwyczaj stosowany jest do naturalnego linkowania;
  • Zero Match – to anchor tła – w linku nie ma zawartego słowa kluczowego, gdyż anchorem jest całe wyrażenie, które wskazuje, w którym miejscu użytkownik może znaleźć dodatkowe informacje na określony temat; anchor tła jest najbardziej naturalnym i najbezpieczniejszym rodzajem anchorów;
  • Anchor brandowy – to nazwa marki/firmy lub nazwa domeny umieszczana w treści linka (nazwy muszą dotyczyć linkowanej strony internetowej);
  • Adres URL – anchorem bywa również sam link do danej witryny, który jasno określa, gdzie użytkownik zostanie przekierowany.

Jak poprawnie umieszczać Exact Match Anchor Text?

Exact Match Anchor Text powinny być rozmieszczone nie tylko naturalnie, ale i w odpowiedniej ilości. Nie można używać linków w co drugim zdaniu. Zalecane jest umieszczanie ich wysoko w tekście, ponieważ mają wtedy większe szanse na to, że zostaną zauważone przez użytkowników.

Na co uważać stosując Exact Match Anchor Text?

Stosując Exact Match Anchor Text należy uważać na ich zbyt dużą ilość. Dlatego ich użycie musi być przemyślane. Jeśli będą za często umieszczane, to Google może stwierdzić, że doszło do manipulowania wynikami wyszukiwania, co jest niedozwolonym celowym działaniem. W takiej sytuacji może zostać nałożona kara w postaci bana na serwis czy też usunięcia go z indeksu wyszukiwania.

Dlaczego warto stosować Exact Match Anchor Text?

Exact Match Anchor Text ma duże znaczenie w pozycjonowaniu strony internetowej. Treść linka wskazuje Google, jakiej tematyki dotyczy linkowana strona. Jeśli roboty trafią na nienaturalne wyrażenia, to mogą je uznać jako spam. W takiej sytuacji dany link nie będzie brany pod uwagę w pozycjonowaniu witryny. Co z kolei prowadzi do gorszej widoczności strony w wyszukiwarce i w ostateczności do małej liczby odwiedzin.

Jakimi cechami powinien wyróżniać się Exact Match Anchor Text?

Exact Match Anchor Text powinien:

  • być zdywersyfikowany, niepowtarzalny i spójny z treścią;
  • wyróżniać się w całej strukturze contentu (na przykład poprzez podkreślenie lub zmianę koloru), brak wyróżnienia może zostać odczytany przez algorytmy Google za próbę celowego ukrywania linków w treści;
  • zawierać słowo kluczowe lub nazwę brandu/marki, do której prowadzi;
  • otaczać się wartościowym contentem;
  • charakteryzować się poprawnością gramatyczną, stylistyczną, ortograficzną oraz tematycznością i zwięzłością;
  • być naturalnie wpleciony w tekst.

Exact Match Anchor Text wpływa na pozycjonowanie strony internetowej. Warto więc zadbać o odpowiednie linkowanie do swojej witryny. Wysoka pozycja w wyszukiwarce sprawi, że witryna będzie często odwiedzana, co z pewnością przełoży się na sukces danej firmy.

Skontaktuj się z nami