Entry Page

Entry Page (strona wejściowa) jest miejscem, do którego w pierwszej kolejności trafiają użytkownicy, wchodząc na daną stronę internetową. Dokładniej mówiąc, jest to pierwsza wyświetlana/przeglądana strona przez odbiorcę – przy czym niekoniecznie musi to być strona główna.

Dlaczego entry page nie zawsze jest stroną główną?

Entry page nie zawsze jest stroną główną z tego względu, że użytkownicy docierają do witryny www na różne sposoby, na przykład:

  • poprzez ruch bezpośredni – ruch bezpośredni polega na wpisaniu adresu URL danej strony (w tej sytuacji użytkownicy znają już daną markę i chcą się o niej dowiedzieć więcej);
  • poprzez ruch organiczny – ruch organiczny polega na tym, że użytkownicy szukają jakichś informacji w internecie i trafiają na daną stronę poprzez kliknięcie w nie w wyszukiwarce (tutaj istnieje możliwość, że link może prowadzić do którejś z podstron danej witryny);
  • poprzez ruch odsyłający – ruch odsyłający polega na kliknięciu w link danej strony www, który będzie im się wyświetlał na innych stronach internetowych (tutaj link może prowadzić zarówno na którąś z podstron lub stronę główną);
  • poprzez ruch płatny – ruch płatny polega na kliknięciu w reklamę (tutaj również może prowadzić do strony głównej, jak i do podstrony);
  • poprzez ruch związany z kampanią – ruch związany z kampanią może między innymi polegać na klikaniu linków wysyłanych w e-mailach (w tej sytuacji także odesłanie może być do strony głównej, jak i do podstrony).

Jakich informacji dostarcza analiza entry page?

Analizując raporty entry page można się dowiedzieć, co najbardziej przyciąga użytkowników w danej stronie internetowej i wyciągać z tego wnioski. Wiedząc, że któraś podstrona jest najchętniej oglądana, można między innymi zoptymalizować ją, aby przyciągnęła jeszcze więcej odbiorców – przy czym należy pamiętać, aby dodane treści zachęcały do dalszego zapoznania się z witryną. Kolejnym wnioskiem, jaki można wyciągnąć z entry page jest to, że wskazuje ona, jakie treści są pożądane. Warto się nimi wzorować i tworzyć kolejne podstrony na ich podobieństwo.

Jaka jest różnica między stroną wejściową a stroną główną?

Strona główna jest centralną częścią danej witryny internetowej. Jest przestrzenią, w której prezentowany jest biznes. Znajdują się na niej najważniejsze informacje, które wyjaśniają, czym się zajmuje dana firma. Ponadto powinny się tam znaleźć takie dodatki jak: recenzje, kwalifikacje, nagrody, a także nawigację do ważnych miejsc w witrynie, na przykład do sklepu internetowego, do kanałów social media czy po prostu do kontaktu z firmą. Strona wejściowa może być stroną główną, ale nie zawsze nią jest, gdyż zależy to od tego, którą drogą użytkownik dostał się na daną witrynę. Może to być więc także którakolwiek z jej podstron.

Czym jest strona docelowa?

Strona docelowa jest specjalnym rodzajem strony wejściowej. Jest ona zazwyczaj projektowana w celu przywitania ruchu pochodzącego z określonej marketingowej kampanii. Co więcej, jest ona nastawiona na konwersję (pozyskanie klienta) bądź dokonanie sprzedaży. Strona docelowa najczęściej wygląda inaczej niż pozostałe części danej witryny internetowej.

Strona wejściowa (entry page) jest pierwszą stroną, na jaką trafia użytkownik w określonej witrynie. Wskazuje ona, która ze stron jest dla odbiorców najatrakcyjniejsza – co może być podpowiedzią, co warto zmienić na danej witrynie internetowej.

Skontaktuj się z nami