Linki sponsorowane

Czym są linki sponsorowane? Jak są rozliczane?

Linki sponsorowane są skuteczną formą działań reklamowych w internecie. Są to płatne odnośniki, które przekierowują na konkretną, promowaną stronę internetową. Opłacane są one przez właściciela firmy, który chce w ten sposób wypromować swoją działalność w sieci. Wywoływane są one po kluczowych frazach w odpowiednim kontekście. Linki sponsorowane charakteryzują się przyjaznym sposobem rozliczania. Opłata pobierana jest jedynie za faktyczne kliknięcie w dany link, czyli reklamodawca płaci tylko za rzeczywisty efekt – CPC (cost per click).

W jaki sposób wyświetlane są linki sponsorowane?

Linki sponsorowane wyświetlane są w paru miejscach na stronie z wynikami wyszukiwarki, a mianowicie:

  • pod wynikami organicznymi;
  • nad organicznymi wynikami;
  • obok organicznych wyników.

Jakie wyróżnia się zalety linków sponsorowanych?

Do zalet linków sponsorowanych zalicza się między innymi:

  • szybkość (są one widoczne w wyszukiwarce zaraz po tym, jak kampania zostanie utworzona);
  • trafność (dzięki linkom sponsorowanym można dotrzeć do osób rzeczywiście poszukujących określonego produktu lub usługi);
  • elastyczność (reklamodawca może dokonywać zmian w prowadzonych kampaniach reklamowych, których efekt od razu jest widoczny);
  • efektywność (reklamodawca płaci wyłącznie za przejście użytkownika na daną stronę internetową);
  • mierzalność (reklamodawca ma możliwość uzyskania dokładnych danych statystycznych odnośnie skuteczności działania zastosowanych linków sponsorowanych).

W jaki sposób działają linki sponsorowane?

Zasada działania linków sponsorowanych jest bardzo prosta. Polega ona na tym, że gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarkę jakieś słowo kluczowe, to otrzymuje on powiązane z tym słowem wyniki. Spowodowane jest to tym, że Google wyświetla reklamy na podstawie dopasowania ich do zapytań użytkowników. Dokładniej mówiąc, link sponsorowany zostanie wyświetlony w wynikach wyszukiwania, gdy ktoś wpisze jedną z fraz kluczowych, które zdefiniowane są w danej kampanii. W ten sposób reklama wyświetla się swoim potencjalnym klientom. Jest to zatem świetna metoda na budowanie świadomości i rozpoznawalności marki w internecie, jak i na zwiększenie widoczności jakiejś strony internetowej.

Linki sponsorowane to jedna z najskuteczniejszych form reklamy w internecie. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość osiągnięcia pożądanego efektu w szybkim czasie.

Skontaktuj się z nami