Off-Site SEO

Off-Site SEO – co to jest?

Off-Site SEO określają zadania zorientowane na pozycjonowanie strony internetowej, przy czym mają one miejsce poza tą witryną. Jakie działania składają się na to wyrażenie? Są to przede wszystkim linki zewnętrzne, które odpowiadają za wiarygodność strony www. Obecność takich linków, roboty wyszukiwarki traktują jako pewną formę rekomendacji. Wśród kolejnych działań związanych z Off-Site SEO można wyróżnić również:

  • optymalizację wizytówki Google (pomaga osiągnąć lepszą widoczność, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych);
  • gościnne wpisy z linkiem (umożliwiają promowanie strony internetowej w sieci na różnych serwisach zewnętrznych);
  • wiek domeny (im jest starsza, tym lepiej).

Off-Site SEO a On-Site SEO – czym się różnią?

Działania on-site odbywają się w obrębie danej strony internetowej. Polegają one na optymalizacji witryny. Są to na przykład działania związane z przyspieszeniem prędkości ładowania się danej strony www czy też praca nad prawidłowymi nagłówkami. Natomiast działania off-się odbywają się poza stroną.

Jakie wyróżnia się błędy w Off-Site SEO?

Największe błędy popełniane są przez osoby, które nie posiadają niezbędnej wiedzy na temat pozycjonowania strony internetowej. Spowodowane to jest między innymi stosowaniem niedozwolonych technik – black hat SEO, co często robione jest nieświadomie, ponieważ uważa się, to są to dobre działania, które przyniosą pożądane efekty. Nie wolno pozyskiwać linków ze spamerskich stron. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pozyskanie tylko jednego odnośnika, ale takiego, który będzie pochodził z solidnej domeny. Generowanie wielu bezwartościowych backlinków z miejsc o niewiadomej jakości nie jest tutaj polecane. Kolejnym częstym błędem jest brak wizytówki Google, która wpływa na wzrost rozpoznawalności marki w sieci. Wiele osób ignoruje kwestie związane z off-site SEO, skupiając się tylko na działaniach on-site SEO.

W jaki sposób można monitorować efekty prowadzonych działań off-site SEO?

Efekty prowadzonych działań off-site SEO można monitorować za pomocą takich narzędzi jak: MajesticSEO, Ahrefs czy też SEMrush. Są to płatne narzędzia, ale warto z nich korzystać. Można się dzięki nim dowiedzieć między innymi czy warto pozyskać odnośnik z jakiejś konkretnej strony internetowej. Można tu dodać, że te narzędzia stosowane są przez specjalistów SEO.

Off-Site SEO odgrywa dużą rolę w budowaniu pozycji danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

Skontaktuj się z nami