Schema.org

Schema.org to narzędzie, które usprawnia najkorzystniejszego pozycjonowanie wyników w wyszukiwarkach. Bazuje na oznaczaniu najważniejszych informacji (czyli danych strukturalnych) znajdujących się na witrynie przez osoby projektujące strony internetowe. Dzięki temu już na poziomie wyszukiwania wyników, klient może dowiedzieć się najważniejszych informacji o danym produkcie lub firmie.

Oznaczanie na naszej witrynie danych strukturalnych to wyjaśnienie algorytmom, która informacja podana w naszym ogłoszeniu co oznacza. Przykładowo wystawiając na sprzedaż przedmiot z dopiskiem „20”, człowiek z kontekstu całego zdania dowie się czy oznacza to 20 zł, 20 sztuk dostępnych na magazynie, czy numer lokalu. Algorytmom wyszukiwania należy jednak oznaczyć czym jest te „20” by klientom móc przedstawić najbardziej korzystne dla nich oferty.

Znaczniki schema.org pomagają oznaczyć najważniejsze dane firmy dla klienta, np. godziny otwarcia, opinie, dostępność czy dane kontaktowe. Dzięki temu już bez wchodzenia na stronę możemy z samych wyników wyszukiwania dowiedzieć się, że dana witryna ma dobrą ocenę potwierdzoną przez licznych użytkowników, że produkt którego potrzebujemy znajduje się na magazynie firmy i jest dostępny, poznać cenę produktu czy inne informacje wyróżnione jako istotne.

Wyniki z dopiskami wykonanymi z pomocą schema.org są znacznie chętniej wybierane przez użytkowników, ponieważ na ogół lepiej się prezentują i z góry informują o wszystkim co istotne dla klienta.

Skontaktuj się z nami