Search Engine Marketing (SEM)

Search Engine Marketing (SEM) – co to jest?

Search Engine Marketing (SEM) to zespół działań, które prowadzone są w ramach strategii, której celem jest umieszczenie danej strony internetowej na wysokiej pozycji w organicznych i płatnych wynikach wyszukiwania. Kampania SEM skupia się na budowaniu widoczności i pozyskiwaniu ruchu płatnego oraz organicznego z wyszukiwarki.

Co składa się na Search Engine Marketing (SEM)?

Search Engine Marketing (SEM) składa się z PPC (Pay Per Click) oraz SEO (Search Engine Optimization). Dokładniej mówiąc SEM łączy w sobie publikację reklam (płatne wyniki) i pozycjonowanie strony internetowej (organiczne wyniki). Połączenie te ma pomóc marce w jej rozwoju, czyli osiągać coraz lepszą pozycję w jej branży. Oba obszary pozwalają uzyskać dobre efekty i skutecznie wykorzystują marketingowy potencjał Internetu.

Jakie wyróżnia się zalety Search Engine Marketing (SEM)? Dlaczego warto zdecydować się na taką kampanię?

Kampania Search Engine Marketing (SEM) posiada wiele zalet. Jedną z nich jest poprawa widoczności danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania, co sprawia, że witryna staje się łatwiej dostępna dla większej ilości użytkowników. Zastosowanie reklamy PPC szybko przynosi rezultaty. Kampania linków sponsorowanych pozwala na kontrolowanie wydawanych pieniędzy oraz na mierzenie jej efektów zaraz po jej wdrożeniu. Natomiast działania pozycjonowania są świetnym uzupełnieniem, ponieważ ich rezultaty są długofalowe. Kolejną zaletą kampanii Search Engine Marketing (SEM) jest precyzyjne targetowanie. Tworzona jest ona na podstawie dokładnie określonych fraz kluczowych, co zwiększa prawdopodobieństwo, że dotrą do niej rzeczywiście zainteresowani użytkownicy.

Kampania Search Engine Marketing (SEM) – komu jest polecana?

Kampania Search Engine Marketing (SEM) polecana jest każdej firmie, zarówno mniejszej, jak i większej. Jest ona elastyczna pod finansowym względem, można dowolnie ustalać, ile chce się przeznaczyć pieniędzy na te działania. Dlatego każda firma może określić, jaką kwotę chce wydać na promocję. Co więcej, w dowolnym momencie można modyfikować swoje wydatki. Kampania Search Engine Marketing (SEM) sprawdza się w wielu branżach i szybko przynosi efekty. Dlatego polecana jest każdemu. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby stale ją monitorować.

Search Engine Marketing (SEM) to działania wpływające na generowanie ruchu i konwersji na stronie internetowej. Za płatne wyniki odpowiada reklama w Google Ads, a za organiczne wszelkie działania związane z pozycjonowaniem tej witryny.

Skontaktuj się z nami