Bing

Bing jest wyszukiwarką internetową stworzoną przez firmę Microsoft.

Bing – co to jest?

Bing jest wyszukiwarką internetową, której operatorem i właścicielem jest firma Microsoft. Powstała ona z poprzednich produktów tej firmy: Windows Live Search, MSN Search i Live Search. Umożliwia ona wyszukiwanie wielu różnych opcji. Stale jest rozwijana i poszerzana o nowe funkcjonalności. Bing koncentruje się głównie na 4 obszarach: podróżach, zakupach, zdrowiu i życiu lokalnym. Wyróżnia się interaktywnym tłem, które przedstawia różne ciekawe miejsca z całego świata. Co więcej, można przeczytać opis dotyczący wyświetlanej fotografii, wystarczy najechać na nią kursorem myszy. Warto tu dodać, że ta opcja nie jest jednak dostępna we wszystkich krajach.

Jak działa wyszukiwarka Bing?

Wyszukiwarka działa bardzo intuicyjnie. Na jej stronie głównej znajduje się pole wyszukiwania, które umieszczone jest na tle obrazu. Obok tego pola znajdują się również różne linki do artykułów i wiadomości. Widoczne są też przełączniki do zdjęć, zakupów czy też map. Wyszukiwarka Bing posiada opcję autosugestii – po wpisaniu jakiejś frazy, podpowiada ona słowa do niej zbliżone, co z pewnością ułatwia użytkownikowi prowadzone poszukiwania.

Na jakie pytania odpowiada wyszukiwarka Bing?

Główną zaletą wyszukiwarki Bing jest to, że błyskawicznie odpowiada ona na pytania użytkowników. Udzielane odpowiedzi dotyczą wielu dziedzin życia, między innymi:

  • matematyki (przedstawia rozwiązania prostych zadań matematycznych);
  • sportu (prezentuje na przykład wyniki sportowe z konkretnego dnia, statystyki różnych drużyn, terminarz spotkań sportowych, nowinki ze świata trenerów czy też zawodników);
  • finansów (przedstawia szczegółowe informacje o danym przedsiębiorstwie, na przykład dotyczące jego akcji);
  • biletów lotniczych (prezentuje szczegółową trasę, ceny biletów, jak i terminy odlotów);
  • przesyłek kurierskich (ukazuje informacje o statusie konkretnej przesyłki na podstawie jej numeru);
  • gwiazd, celebrytów (przedstawia ciekawostki, nowinki, fotografie dotyczące poszczególnych znanych osób, na przykład aktorów lub wokalistów).

Jakie są zalety korzystania z Bing Ads?

Wyszukiwarka Bing umożliwia korzystanie z sieci reklam Bing Ads. Charakteryzuje się ona wieloma zaletami, między innymi:

  • ma mniejszą konkurencję, jak i niższe CPC;
  • oferuje szczegółową kontrolę nad kampanią i grupami reklam, pozwala przypisywać kampanie do różnych czasowych stref;
  • ma znacznie większą przejrzystość;
  • pozwala kontrolować demograficzne dane wyszukiwania.

Warto zapoznać się z wyszukiwarką Microsoft Bing. Jest ona bardzo prosta w obsłudze i szybko odpowiada na zadane pytania.

Skontaktuj się z nami