Geotargeting

Geotargeting jest geograficznym kierowaniem różnego rodzaju treści do określonej grupy odbiorców z konkretnej lokalizacji.

Geotargeting – co to jest i jak działa?

Geotargeting polega na dostarczaniu różnych treści na podstawie położenia geograficznego użytkowników. Ta metoda wykorzystywana jest zazwyczaj przez reklamodawców podczas kampanii marketingowych, ponieważ mogą oni określić konkretną lokalizację bądź obszar, w którym ma wyświetlać się dana reklama. Jest to niezwykle pomocne przy prowadzeniu lokalnych biznesów, na przykład oferujących dostawę towarów lub jedzenia do domu. Dzięki geotargetingu mogą mieć oni pewność, że ich oferta trafi do określonej grupy docelowej, czyli do tych użytkowników, którzy mieszkają w zasięgu dostaw sklepu. Reklama nie będzie pojawiała się w obszarze poza działaniem danego biznesu, więc pieniądze wydane na promocję nie zostaną zmarnowane.

Przykład zastosowania geotargetingu w biznesie

Jeśli firma oferuje swoje usługi na terenie jednego miasta, to powinna ona ustawić kampanię reklamową w ten sposób, aby wyświetlała się ona tylko tym użytkownikom, którzy w swoich wyszukiwaniach wpisują nazwę tego miasta bądź jego okolic. Nie warto ustawiać innych odległych miast, warto je nawet wykluczyć z kampanii w wyszukiwaniach. Działając w ten sposób informacja o promocji dotrze do odpowiednich osób, co większa skuteczność prowadzonej kampanii.

Czy warto korzystać z narzędzia Google Trends?

Google Trends jest popularnym i przydatnym narzędziem. Dostarcza ono informacji o tym, które regiony mają największy potencjał konwersji. Liczbę wyszukiwań danej frazy kluczowej można rozbić według kraju, miasta, regionu czy też podregionu. Można również między innymi sprawdzić, jak dany produkt czy usługa sprzedawała się w poprzednich latach. Jest to pomocne narzędzie, którym warto się wspomagać tworząc sezonowe kampanie.

Jakie są zalety geotargetingu?

Do zalet geotargetingu zalicza się przede wszystkim to, że:

  • umożliwia dostęp do dużej liczby konkretnych użytkowników przesyłających swoje dane o położeniu;
  • przyczynia się do zwiększenia ruchu i konwersji na stronie internetowej;
  • umożliwia lepsze dopasowanie przekazu do danej społeczności, czyli do zwiększenia zainteresowania.

Wszystko to powoduje, że kampania reklamowa jest skuteczniejsza, co wiąże się oczywiście ze zwiększeniem przychodów z danego przedsięwzięcia.

Geotargeting umożliwia tworzenie dopasowanego komunikatu reklamowego dla konkretnej grupy docelowej. Natomiast użytkownicy otrzymują przydatne informacje o interesujących ich usługach, miejscach czy też wydarzeniach ze swojej okolicy.

Skontaktuj się z nami