Google Ads Keyword Planner

Google Ads Keyword Planner jest bezpłatnym narzędziem, które pomaga w doborze odpowiednich słów kluczowych.

Google Ads Keyword Planner – co to jest?

Google Ads Keyword Planner (Planer słów kluczowych Google) to darmowe narzędzie ułatwiające odnajdywanie najlepszych fraz kluczowych dla określonych działań marketingowych i pozycjonowania stron internetowych. Dzięki niemu można dowiedzieć się, czego szukają użytkownicy i jakie tematy ich interesują, przez co można wzbogacić prowadzone działania o te frazy, co zapewni wzrost widoczności, ruch, jak i konwersję. W celu uzyskania darmowego dostępu do Google Ads Keyword Planner należy posiadać konto Google Ads.

Do jakich celów stosowany jest Google Ads Keyword Planner?

Google Ads Keyword Planner może być stosowany w różnych celach. Korzystać z niego mogą specjaliści do spraw pozycjonowania, jak i marketingowcy prowadzący kampanie Google Ads. Dzięki temu narzędziu można na przykład:

  • sprawdzić, jakie zmiany zachodziły w wyszukiwaniach danych słów kluczowych w czasie, czyli sezonowość słów kluczowych;
  • znaleźć nowe frazy kluczowe dla swoich działań;
  • poznać stawki za określoną reklamę na daną frazę kluczową w Google Ads;
  • zaplanować dokładnie budżet kampanii Google Ads pod kątem konkretnego słowa kluczowego bądź grupy słów kluczowych.

Jakie raporty zawiera Google Ads Keyword Planner?

Google Ads Keyword Planner zawiera następujące raporty:

  • znajdź słowo kluczowe (jest to raport, który pozwala na znalezienie fraz kluczowych przydatnych dla danej strategii pozycjonowania lub Google Ads);
  • sprawdź liczbę wyszukiwań i prognozy (jest to raport, dzięki któremu można poznać średnią miesięczną liczbę wyszukiwań na dane słowo kluczowe, a także historyczne dane tej frazy, prognozę jej popularności).

Do czego służy filtrowanie wyników w Google Ads Keyword Planner?

W Google Ads Keyword Planner dostępna jest opcja filtrowania słów kluczowych. Może się ona okazać pomocna przy wybieraniu odpowiednich fraz, które można posortować według:

  • średniej miesięcznej liczby wyszukiwań (należy tutaj zwrócić uwagę na to, że im większa będzie średnia liczba wyszukiwań, tym większa będzie popularność danego słowa kluczowego, ale i większe koszty kampanii; lepiej wybierać frazy o dużej popularności, ale niewielkiej konkurencyjności, ponieważ będą tańsze);
  • średniej pozycji w bezpłatnych wyszukiwaniach (tutaj konieczne jest połączenie kont: Google Ads z Google Analytics);
  • udziału w wyświetleniach w wynikach bezpłatnych wyszukiwań (tutaj można się dowiedzieć o tym, ile razy dana strona internetowa znalazła się w organicznych wynikach na dane słowo kluczowe, na które kampania SEO była skierowana – również konieczne jest połączenie kont: Google Ads z Google Analytics);
  • sugerowanej stawki (dzięki temu sortowaniu można ograniczyć wydatki na kampanię, wybierając najwęższe frazy kluczowe o niskiej stawce za kliknięcie).

Google Ads Keyword Planner to przydatne, bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można wyszukać odpowiednie frazy do pozycjonowania, jak i do płatnych kampanii Google. Wytypowane słowa kluczowe sprawią, że wzrośnie widoczność strony lub reklamy, co przełoży się na ich skuteczność.

Skontaktuj się z nami