Landing page

Landing page – co to jest?

Landing page nazywany jest także celową stroną. Jest to rodzaj witryny internetowej, która została stworzona po to, aby zaprezentować najważniejsze informacje i przyciągnąć uwagę odwiedzających. Jej celem jest zachęcenie odbiorcy do podjęcia działania, na przykład do pobrania poradnika lub ebooka. Trzeba tu zaznaczyć, że nie zawsze wiąże się ona ze sprzedażą. Czasami przekazuje ona tylko pewne informacje. Używana jest również do zebrania zapisów na jakieś wydarzenia, ogłoszenie nowego produktu wchodzącego na rynek czy też do zaoferowania jakiejś zniżki. Najważniejszym elementem landing page jest przycisk CTA (call to action), który służy do nakierowania na konkretną czynność.

Landing page a strona główna – czym się różnią?

Różnica między stroną główną a landing page polega na tym, że ta pierwsza prezentuje szeroki zakres usług, produktów, zaś druga ma na celu efektywne zbieranie danych kontaktowych od osób, które ją odwiedzają. Landing page charakteryzuje się prostym wyglądem, krótkim i zwięzłym komunikatem oraz skupia się na przekazaniu konkretnej informacji lub na osiągnięciu konkretnego celu.

Kiedy warto stosować langding page?

Landing page najlepiej sprawdzają się podczas różnych kampanii marketingowych, na przykład prezentują wtedy nową wersję produktu czy też nową usługę. Taka strona internetowa to również świetny sposób na pozyskiwanie leadów. Przykładowo można udostępnić odwiedzającym jakieś treści do pobrania w zamian za uzupełnienie formularza ze swoimi danymi kontaktowymi.

Landing page – jak stworzyć?

Tworzenie landing page nie jest skomplikowane. W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, kto będzie odbiorcą tej strony, do kogo jest kierowany jej przekaz i w jakim celu chce się go zastosować. Landing page cechuje się prostotą. Dlatego trzeba pamiętać, aby znajdowały się na nim same najważniejsze informacje. Udostępniając formularz, należy go ograniczyć do minimum, aby pozyskiwał on najistotniejsze informacje o odwiedzającym, na przykład imię, numer telefonu lub adres e-mail. Każdy element landing page powinien skupiać się na celu, do którego został on stworzony. Nie należy umieszczać na nim informacji, które nie są powiązane z tematyką całego przedsięwzięcia. Nie warto też przesadzać z ilością komunikatów.

Landing page jest świetnym narzędziem, które uzupełnia wszelkie działania marketingowe. Nie tylko przekazuje kluczowe informacje, ale i wpływa na zwiększenie konwersji strony docelowej.

Skontaktuj się z nami