Linki pośrednie

Czym jest link?

Link jest odwołaniem z jednego miejsca (na przykład z jakiejś strony internetowej) do dowolnego innego miejsca (na przykład innej strony internetowej). Takie odwołanie związane jest zazwyczaj z fragmentem tekstu, którego kliknięcie powoduje przejście do miejsca docelowego. Jednak spotkać się można również z linkami ukrytymi pod obrazem, którego kliknięcie także powoduje przeniesienie do docelowego miejsca. Linki należą do głównych czynników rankingowych, które mają wpływ na pozycję danej strony internetowej w wyszukiwarce.

Czym są linki pośrednie?

Linki pośrednie są jednym z rodzajów występujących linków. Są to odnośniki, które przenoszą użytkownika na inną stronę internetową. Wykorzystywane są do tego przekierowania 301 lub 302. Dokładniej mówiąc, linki pośrednie kierują do innych stron niż wskazuje na to adres www. Przekierowania stosuje się w różnych sytuacjach, między innymi gdy strona internetowa została usunięta lub gdy jest ona w przebudowie. Przydatne są także podczas zmiany domeny czy też wdrażania protokołu HTTP. Przekierowania można też użyć na przykład w sklepie internetowym, gdy jakiś produkt zostanie usunięty.

Czym są linki bezpośrednie?

Warto tutaj wspomnieć o linkach bezpośrednich, które są przeciwieństwem linków pośrednich. Ich zadaniem jest kierowanie użytkownika bezpośrednio do miejsca docelowego. Nie zawierają one żadnych przekierowań. Takie linki oddziaływają na pozycję witryny w wyszukiwarce tylko w sytuacji, gdy są oznaczone atrybutem follow.

Jak linki pośrednie wpływają na pozycjonowanie strony internetowej?

Wpływ linku pośredniego na SEO uzależniony jest od zastosowanego przekierowania. Na przykład przekierowanie 302 jest chwilowe, więc nie przenosi mocy SEO na witrynę, na którą przekierowuje użytkownika. Zaś przekierowanie 301 stosowane jest w sytuacji, gdy strona internetowa została na stałe przeniesiona w nowe miejsce. Dlatego część mocy SEO i jej autorytet zostają przeniesione razem z przekierowaniem.

Linki pośrednie a Black Hat SEO

Używanie nieuzasadnionych przekierowań jest karane przez Google, ponieważ jest to w większości przypadków celowe działanie mające na celu oszukanie robotów indeksujących.

Linki pośrednie to celowe przekierowywanie użytkownika na inną stronę internetową. Najkorzystniejsze jest zastosowanie przekierowania 301.

Skontaktuj się z nami