Przeglądarka

Przeglądarka internetowa – co to jest?

Przeglądarka internetowa jest programem komputerowym, który przeznaczony jest do przeglądania oraz pobierania różnych zasobów internetu. Umożliwia ona również odtwarzanie plików multimedialnych, o ile zainstaluje się odpowiednie wtyczki (plug-in). Przeglądarka internetowa otwiera zawartość danej strony www i przedstawia ją w wizualny sposób.

Jakie wyróżnia się rodzaje przeglądarek internetowych?

Istnieje wiele przeglądarek internetowych, które różnią się na przykład szybkością działania, synchronizacją z mobilną wersją i obsługą rozszerzeń, dodatkowymi funkcjami, a także stopniem wykorzystywania zasobów komputera. Do najpopularniejszych przeglądarek internetowych zaliczyć można Google Chrome, Opera, Firefox, Edge, Safari.

Przeglądarka internetowa Chrome – czym się wyróżnia?

Przeglądarka internetowa Chrome jest najprostsza w obsłudze i najszybsza. Co więcej, zintegrowana jest ona z wieloma różnymi funkcjonalnościami od Google. Oferuje ona najszerszą bazę wtyczek dostępną na rynku, które znacząco ułatwiają użytkowanie. Niestety trzeba tutaj wspomnieć o tym, że wadą tej przeglądarki jest wysokie zużycie pamięci RAM – systematycznie wzrasta ono podczas użytkowania Chrome.

Przeglądarka internetowa Opera – czym się wyróżnia?

Wydajność przeglądarki internetowej Opera zbliżona jest do wydajności przeglądarki internetowej Chrome. Zdaniem specjalistów IT jest to niedoceniana przeglądarka i ich zdaniem powinna ona cieszyć się zdecydowanie większą popularnością. Pomimo tego, że Opera nie oferuje w swojej bazie zbyt dużej ilości wtyczek, to umożliwia ona korzystanie z pluginów od przeglądarki Chrome. Warto tutaj jednak wspomnieć o ciekawej funkcji, jaką ona oferuje, a mianowicie o opcji darmowego włączenia VPN w dowolnym momencie.

Przeglądarka internetowa Firefox – czym się wyróżnia?

Przeglądarka internetowa Firefox jeszcze kilka lat temu była najpopularniejszą przeglądarką. Jednak obecnie cieszy się zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem. Jej zaletą jest inteligentny system blokady niechcianych, wyskakujących okienek. Z reguły charakteryzuje się średnimi ocenami wydajności, użyteczności czy też prywatności.

Przeglądarka internetowa Edge – czym się wyróżnia?

Przeglądarka internetowa Edge działa dość płynnie, korzysta z niej wielu użytkowników. Jednak do jej wad zaliczana jest bardzo mała baza wtyczek.

Przeglądarka internetowa Safari – czym się wyróżnia?

Przeglądarka internetowa Safari dotyczy urządzeń marki Apple. Jest to niezawodna i szybka przeglądarka, która dodatkowo zużywa mało pamięci RAM. Współpracuje ona również z urządzeniami z systemem Windows. Niestety nie posiada dużej bazy wtyczek i dodatkowych funkcji.

Istnieje wiele przeglądarek internetowych. Każdy użytkownik powinien ją dostosować do swoich preferencji.

Skontaktuj się z nami