Neutrino

Audyt SEO

Po co mi audyt SEO?

Optymalizacja oraz strategia na przyszłość

Udało Ci się stworzyć ciekawy biznes e-commerce, jednak wciąż nie satysfakcjonuje Cię liczba klientów? A może czujesz, że poziom sprzedaży dobrnął do ściany i nie masz pomysłu na dalszy rozwój?
Już 57% Polaków robi zakupy online. Audyt SEO, który możemy dla Ciebie przeprowadzić, pomoże odpowiedzieć na pytanie, jak przyciągnąć ich właśnie do Ciebie!

Audyt SEO

Bez poprawnej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO) Twoja strona czy sklep internetowy nie mają szans w pełni wykorzystać swojego potencjału – i to bez względu na to, jak dobrze zaprojektowane by nie były. W końcu każdy z nas wie, jak rzadko zdarza się nam przechodzić na trzecią czy czwartą stronę z wynikami wyszukiwania... Stąd tak ważne jest to, by zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarce Google. Lepsza widoczność to większa sprzedaż – warto więc o nią zadbać, podejmując działania związane z SEO.

Aby wiedzieć, jak zacząć właściwie pozycjonować stronę internetową, należy ją najpierw zbadać. Profesjonalna analiza SEO jest pierwszym i najważniejszym krokiem ku temu, by zajmować wyższe pozycje w rankingach wyszukiwarek. I to właśnie ona jest przedmiotem audytu SEO, który znajdziesz w naszej ofercie. Dowiedz się, czym on tak naprawdę jest i jakie korzyści może przynieść Twojemu biznesowi. Gwarantujemy, że warto!

Czym jest audyt SEO?

Audyt SEO to kompleksowa analiza czynników wpływających na wyniki osiągane przez stronę internetową w wyszukiwarce. Można nazwać go przeglądem stanu technicznego witryny. Pozwala on podjąć w pełni przemyślane kroki w kierunku jej pozycjonowania.

Większość z nas wie, że strona www powinna być przyjazna użytkownikom, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wartościowa może ona być także z punktu widzenia robotów Google. A to błąd! W końcu to właśnie dobrze zoptymalizowane pod SEO witryny i sklepy internetowe najłatwiej (i najszybciej) osiągają topowe pozycje. Dobrze przeprowadzony audyt jest więc pierwszym krokiem, jaki należy podjąć w celu rozpoczęcia skutecznej optymalizacji strony. Wskaże Ci on miejsca, na których szczególnie powinieneś skupić swoją uwagę.


Audyt SEO ma formę dokumentu, w którym znajdują się:

 • słabe strony witryny (ze względu na jej poziom zoptymalizowania pod SEO);
 • analiza jej widoczności w wynikach wyszukiwania, tzw. SERP-ach (Search Engine Results Page);
 • wskazanie błędów mogących wpływać negatywnie na widoczność strony w wyszukiwarce;
 • propozycje na dalszy rozwój witryny i zajmowanie przez nią topowych pozycji w rankingach wyszukiwarek;
 • rekomendacje i wskazówki naszych ekspertów dotyczące dalszych działań związanych z jej pozycjonowaniem.

Można więc stwierdzić, że audyt strony internetowej to prawdziwe kompendium wiedzy, z którego dowiesz się, czego tak właściwie jej potrzeba do tego, by móc się lepiej pozycjonować. Wyższe pozycje w rankingach wyszukiwarek oznaczają większą liczbę osób zainteresowanych Twoimi produktami/usługami, do których dotrze informacja o tym, co masz im do zaoferowania. Rosnąca liczba potencjalnych klientów przekłada się na wyższą sprzedaż – a to na pewno na niej najbardziej Ci zależy.

Do odczytania audytu nie będą Ci potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia ani wiedza techniczna na zaawansowanym poziomie. Wszystkie informacje przedstawimy Ci w jasnym i czytelnym raporcie. Bez wątpienia ułatwi Ci on zrozumienie zarówno poszczególnych zagadnień związanych z konkretnymi elementami strony, jak i wszystkich zaleceń naszych ekspertów.

Co zawiera audyt SEO?

Dostarczony przez nas dokument z audytem SEO zawiera informacje na temat określonych elementów Twojej strony internetowej. Poniżej przedstawimy Ci część z nich wraz z krótkim objaśnieniem podejmowanych w ich zakresie działań:

 • meta dane – sprawdzamy, jak strona wyświetla się w wynikach wyszukiwania (SERP-ach);
 • adresy URL – analizujemy budowę adresów URL w celu sprawdzenia ich poprawności;
 • struktura i nawigacja – badamy poziom intuicyjności witryny; sprawdzamy, jak prowadzone jest linkowanie wewnętrzne i czy sprzyja ono targetowaniu odpowiednich słów kluczowych;
 • treści – analizujemy jakość treści publikowanych na stronie, oczywiście pod kątem SEO (długość tekstów, ich poprawność, oryginalność, tematyka i nasycenie frazami kluczowymi);
 • duplikacja treści – weryfikujemy, czy treść nie jest powielana (w sieci – duplikacja zewnętrzna, lub w obrębie tej samej witryny – duplikacja wewnętrzna);
 • thin content – sprawdzamy, czy treść nie jest wyjątkowo niskiej jakości (m.in. automatycznie generowane lub ukryte treści, przesycone słowami kluczowymi czy po prostu mało wartościowe dla użytkownika);
 • kanibalizacja słów kluczowych – analizujemy, czy poszczególne podstrony (np. część blogowa i sam sklep) nie są zoptymalizowane pod te same słowa kluczowe;
 • indeksowanie, crawlowanie i analiza kodu HTML – badamy sposób, w jaki strona jest czytana przez roboty Google, i analizujemy słowa kluczowe, które prowadzą użytkownika właśnie do niej;
 • błędy 404, zbędne przekierowania – sprawdzamy, czy na stronie nie ma błędów, które sprawiają, że użytkownicy tracą zaufanie do danej witryny, a także utrudniają robotom wyszukiwarek indeksowanie strony internetowej;
 • wydajność i szybkość ładowania się strony – analizujemy, czy na stronie nie ma elementów spowalniających proces ładowania się witryny, który znacząco wpływa na poziom UX użytkowników.
 • W tym miejscu chcemy jednak zaznaczyć, że to, co znajduje się w każdym audycie, jest kwestią indywidualną. W zależności od specyfiki witryny powyższe punkty mogą się od siebie różnić.

  Dlaczego warto wykonać audyt SEO?

  Jakie są korzyści wykonania audytu SEO?

  Audyt SEO pozwoli Ci poprawić i usprawnić Twoją stronę internetową. Jego głównym celem jest wskazanie elementów witryny, nad którymi – chcąc się lepiej pozycjonować – powinieneś popracować. To da Ci wiedzę na temat tego, jaki budżet powinieneś przeznaczyć na dalsze kroki związane z SEO i pozycjonowaniem. Efektem wdrożenia poprawek i naszych zaleceń będzie dobrze zoptymalizowana pod SEO strona – przyjazna zarówno użytkownikom, jak i promowana przez algorytmy Google (lub innych wyszukiwarek).

  Wprowadzenie rekomendacji zawartych w przygotowanym przez nas audycie zapewni Ci większy ruch organiczny na Twojej stronie internetowej. To z kolei przełoży się na wyższą sprzedaż produktów bądź usług oferowanych przez Twoją firmę.

  Dzięki analizie SEO poznasz więc słabe i mocne strony Twojego serwisu. Uzyskasz wiedzę na temat rozwiązań, które znacząco poprawią jego pozycję w wyszukiwarce, a co za tym idzie – sprawią, że będzie on bardziej widoczny dla osób potencjalnie zainteresowanych Twoimi produktami czy oferowanymi przez Twoją firmę usługami. To pokazanie, że Twój sklep jest wart uwagi.

  Warto jednak pamiętać, że audyt SEO jest działaniem jednorazowym. Żeby efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące, należy połączyć go ze stałą optymalizacją strony www. Google wdraża mnóstwo zmian i aktualizacji – chcąc zachować wypracowaną pozycję, trzeba stale być na bieżąco. I tu również z pomocą może przyjść audyt, który pozwoli Ci dostosować witrynę do aktualnie panujących trendów czy najnowszych modyfikacji.

  Kiedy warto wykonać audyt SEO?

  O korzyściach z przeprowadzenia audytu SEO pisaliśmy powyżej. Warto mieć je wszystkie na uwadze, ustalając miesięczny budżet na działania związane z samą stroną internetową i rozważając wszystkie za i przeciw wykupienia audytu. Jego przeprowadzenie będzie doskonałym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku gdy:

  • dopiero co stworzyłeś swoją stronę internetową i chciałbyś uzyskać rzetelne informacje na temat tego, jak należy ją poprawnie optymalizować;
  • podjąłeś się migracji strony – zmieniłeś jej adres, domenę lub wprowadziłeś zmiany w szablonie, które mogły mieć istotny wpływ na widoczność witryny;
  • pozycjonujesz stronę www „na własną rękę” i nie widzisz żadnych efektów podejmowanych działań;
  • nie masz czasu na bieżąco śledzić trendów w SEO i wszystkich aktualizacji, ale chciałbyś „odświeżyć” swoją stronę i optymalizować ją zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami wyszukiwarek internetowych.

  Żadna z tych sytuacji nie powinna stanowić dla Ciebie problemu i być powodem do zmartwień. Wystarczy, że zgłosisz się do nas – my zadbamy o resztę! Sprawdzimy, zbadamy i wrócimy do Ciebie ze starannie przygotowanym raportem SEO, który wskaże Ci odpowiedni kierunek dalszych działań.

  Audyt SEO – dlaczego my?

  Naszych specjalistów SEO wyróżnia pełen profesjonalizm i wiele lat doświadczenia. Współpracowaliśmy z największymi serwisami internetowymi w Polsce... i nie tylko! Dzięki temu możemy pochwalić się rzetelnym, kompleksowym, a przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdego z naszych klientów.

  Znamy bieżące trendy w SEO, jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami Google i innych wyszukiwarek. Wiemy, co w danym momencie sprawdzi się najlepiej; wiemy, jakie rozwiązania przyniosą najlepsze efekty. Właśnie tę wiedzę chcemy wykorzystać przy współpracy z Tobą i Twoją firmą.

  Po wykonaniu audytu strony możesz liczyć na naszą pomoc. W przystępny sposób omówimy z Tobą jego poszczególne elementy i wytłumaczymy Ci to, co pozostanie niezrozumiałe. SEO to temat rzeka – i my zdajemy sobie z tego sprawę. Nie każdy ma na nie czas czy wystarczające zasoby cierpliwości – tego również jesteśmy świadomi. I właśnie dlatego w zrozumiały sposób przedstawimy Ci nasze rekomendacje. Damy wskazówki, które pokażą Ci wszystkie błędy i pozwolą ulepszyć Twoją stronę internetową… Po prostu porozmawiamy!

  Jak wykonujemy audyt SEO?

  Przed wykonaniem audytu SEO chcemy jak najlepiej poznać oraz zrozumieć potrzeby i oczekiwania naszego klienta. Nie działamy na własną rękę; chcemy, abyś był w pełni świadomy tego, co znajduje się na Twojej stronie internetowej, a przy tym wymaga poprawy.

  Po wspólnym wyznaczeniu fraz do pozycjonowania i ustaleniu najważniejszych kwestii przechodzimy do złożonej analizy SEO. Audyt przeprowadzamy zgodnie ze wszystkimi wcześniejszymi ustaleniami. Oprócz naszej wiedzy i doświadczenia korzystamy także z profesjonalnych narzędzi, które pomagają nam w wykryciu zarówno mniej, jak i bardziej znaczących błędów na stronie.

  Najważniejszymi z tych narzędzi są:

  • Ahrefs – pozwala analizować linki zewnętrzne i porównywać domeny pod kątem linków przychodzących;
  • Senuto – umożliwia sprawdzanie widoczności domeny i badanie fraz kluczowych, na jakie pozycjonują się witryna oraz jej konkurencja;
  • Google Search Console – daje możliwość badania poprawności audytowanej strony internetowej;
  • Google Analytics – pozwala między innymi sprawdzać ruch na stronie – jego wzrosty i spadki, a także strony, które ściągają go najmniej lub najwięcej;
  • SEO Screaming Frog – umożliwia sprawdzanie poprawności poszczególnych atrybutów strony (m.in. adresów URL, metadanych, podstron czy też grafik);
  • SEO Log File Analyser – pozwala na przeanalizowanie ruchu botów na stronie.

  Po wykonaniu audytu strony wspólnie go omówimy. Dokument dostarczymy Ci w pliku PDF, w postaci czytelnego raportu, do którego będziesz miał stały dostęp. Wyjaśnimy Ci jego poszczególne elementy, odpowiemy na wszystkie pytania... Jesteśmy tu dla Ciebie, możesz więc liczyć na nasze wsparcie i pomoc.

  Oczywiście na poprawę wyników będziesz musiał chwilę poczekać. Działania związane z SEO generują niezwykle wartościowy ruch organiczny, ich efekty są długotrwałe, ale na cały proces pozycjonowania trzeba poświęcić sporo cennego czasu. Jeżeli go nie masz – nie przejmuj się! My mamy i chętnie Ci pomożemy.

  FAQ

  Czy można audyt SEO wykonać samemu?

  Oczywiście, że można. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób zrobić to dobrze, i potrafić wyciągnąć odpowiednie wnioski. Należy również liczyć się z dodatkowymi kosztami – dostęp do wielu funkcji powszechnie dostępnych narzędzi SEO niestety nie jest darmowy. Ponadto w wielu przypadkach dzieje się tak, że poszczególne z nich dają nam wiele, często sprzecznych ze sobą danych – i to do nas należy ich weryfikacja i właściwa interpretacja.

  Jak już wspominaliśmy, SEO to temat rzeka. Działania związane z pozycjonowaniem strony wymagają dużo czasu, cierpliwości, wiedzy i doświadczenia. Warto rozpocząć je od przeprowadzenia profesjonalnego audytu SEO – oczywiście z pomocą ekspertów, którzy zajmują się nim na co dzień. Google bardzo często wprowadza różne zmiany i aktualizacje. Chcąc za nimi nadążyć, trzeba stale poszerzać swoją wiedzę i po prostu… być na bieżąco. Przygotowany przez nas audyt strony www to kilkudziesięciostronicowy dokument w formacie PDF, który jest wynikiem analizy SEO badanej strony. Przedstawione są w nim błędy występujące na stronie oraz propozycje jej rozbudowy. Poza tym wyznaczona jest też strategia na dalsze działania związane z pozycjonowaniem badanej witryny.

  Audyt jest dopiero pierwszym, a jednocześnie bardzo ważnym krokiem w całym złożonym procesie pozycjonowania. Rozpoczynanie optymalizacji strony bez sprawdzenia, czy jest ona do tego odpowiednio (lub w ogóle) przygotowana, nie ma większego sensu.

  W dostarczonym przez nas audycie SEO otrzymasz wszystkie informacje na temat tego, nad czym musisz popracować. Skupimy się też na znalezieniu odpowiednich rozwiązań i podzielimy się z Tobą naszymi rekomendacjami.

  Ile kosztuje audyt SEO?

  Nie możemy podać dokładnej ceny audytu „w ciemno”, bez żadnych specyfikujących informacji. Cena ta ustalana jest indywidualnie, w zależności od czynników takich jak: wielkości strony, jej budowa czy nawet sama tematyka. Przeprowadzenie wyceny będzie natomiast możliwe, gdy podasz nam adres strony internetowej i odbędziesz z nami krótką rozmowę. To pozwoli nam zrozumieć Twoje cele i ustalić priorytety, które podczas audytu SEO mogą okazać się niezwykle istotne.

  Darmowy (automatyczny) audyt SEO – czy to ma sens?

  Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć wprost „tak” lub „nie”. Automatycznie wygenerowany audyt na pewno nie zastąpi pełnoprawnego raportu SEO, przygotowanego z dbałością o specyfikę witryny i wszystkie jej atrybuty.

  Analiza stron internetowych, która jest przeprowadzana automatycznie, zwraca uwagę jedynie na pewne podstawy. Często nie uwzględnia też szeregu niezwykle ważnych elementów. Można więc wysnuć ogólny wniosek, że darmowy generator audytów nie zastąpi człowieka – człowieka, który na co dzień analizując dane, podchodzi do tego uważnie i w pełni profesjonalnie.

  Ile trwa wykonanie audytu SEO?

  Mówi się, że ulubioną odpowiedzią SEOwców jest „to zależy”. Tak jest też i w tym przypadku. Zazwyczaj przeprowadzenie audytu SEO zajmuje około dwóch tygodni. W praktyce bywa różnie. Trudno sprecyzować czas działań, nie znając ich dokładnego zakresu. Z własnej strony możemy jednak zagwarantować, że postaramy się dostarczyć dokument tak szybko, jak to tylko możliwe.

  Audyt SEO – i co dalej?

  Głównym celem audytu strony jest przeprowadzenie analizy SEO i wskazanie elementów witryny wymagających poprawy. Naszym zadaniem jest również udzielenie rekomendacji i wskazówek, do których zastosowanie się pozwoli Ci osiągnąć lepsze wyniki optymalizacji serwisu.

  W sporządzonym przez nas raporcie SEO rekomendujemy najlepsze i – w naszym uznaniu – najbardziej efektywne rozwiązania, jednak sami nie wprowadzamy żadnych zmian na stronie. Wtedy warto już poprosić o pomoc Web Developera, który wdroży zalecenia naszych ekspertów.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Natychmiastowe efekty i skuteczna długofalowa strategia. Wszystko czego potrzebujesz w e-biznesie to przemyślane SEO, marketing afiliacyjny i Neutrino! Bo docieramy tam, gdzie inni nie mogą.