Konsultacje

Wiesz coś o SEO, ale nie masz pewności, czy dobrze je wdrażasz? Umów się z nami na konsultacje. Z przyjemnością wytłumaczymy Ci wszystkie wątpliwości i omówimy strategię pozycjonowania dla Twojej strony!

  Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Neutrino w celu kontaktu bezpośredniego.

  Czym są konsultacje SEO?

  Konsultacje SEO to najbardziej elastyczna forma współpracy, jaką znajdziesz w naszej ofercie. Są niczym innym jak spotkaniem – w naszym biurze, przez telefon czy online – podczas którego możemy omówić kwestie związane z działaniem Twojej witryny oraz jej widocznością w wynikach wyszukiwania.

  Konsultacje umożliwiają nam wspólny przegląd wszystkich danych związanych z ruchem na Twojej stronie internetowej. Możemy prześledzić jej mocne i słabe strony, a także zaproponować rekomendowaną przez nas strategię jej dalszego optymalizowania. Dzięki temu, że konsulting SEO odbywa się w formie rozmowy, mamy możliwość wymienienia się spostrzeżeniami i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości – i to „od ręki”.

  Jeśli więc potrzebujesz pomocy lub wskazówek na temat pozycjonowania Twojej strony, ale nie chcesz wiązać się umową z żadną agencją, to informujemy, że dobrze trafiłeś. Nasze konsultacje SEO będą rozwiązaniem wprost idealnym dla Ciebie!

  Czego dowiesz się w ramach konsultacji SEO?

  W ramach konsultacji SEO odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania, które dotyczą optymalizacji i pozycji  Twojej strony internetowej. To da Ci wiedzę na temat aktualnego stanu witryny, a także błędów, które mogą uniemożliwiać jej zajmowanie wysokich pozycji w rankingach wyszukiwarki Google.

  Czasami jest tak, że jakaś informacja może całkowicie zmienić przebieg działań, a od zdobycia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania dzieli Cię sprawne wykonanie tylko jednej czynności. Dzięki konsultacjom możemy wspólnie znaleźć słaby punkt Twojej strony, sklepu internetowego lub np. treści na stronie, który blokuje Cię przed sukcesem. Ważne jest też to, aby wiedzieć, jak ten słaby punkt naprawić lub jak obrócić go na swoją korzyść, by strona przynosiła Ci zyski.

  Dlatego też na konsultacjach z nami dowiesz się też, jakie działania powinieneś podjąć, aby zwiększyć jej widoczność w internecie. Poznasz kluczowe dla Ciebie i Twojej branży frazy, a przy tym dostaniesz informację o słowach kluczowych, na które pozycjonuje się Twoja konkurencja. Dzięki temu będziesz mógł podjąć się wprowadzania najbardziej skutecznych i efektywnych rozwiązań SEO w branży, w jakiej działasz.

  Zakres usługi konsultingu SEO możemy streścić w następujących punktach:

  • analiza strategii SEO pod względem szans, zagrożeń oraz słabych i mocnych stron Twojego serwisu,
  • pomoc w stworzeniu nowej, zoptymalizowanej pod cele biznesowe strategii SEO,
  • wskazanie optymalnej ścieżki rozwoju dla Twojego biznesu e-commerce,
  • ściągnięcie na stronę wartościowego ruchu, który przełoży się na wyższą sprzedaż,
  • znalezienie przyczyny, z powodu której serwis nie zdobywa tak dużego ruchu jak dawniej lub jaki mógłby zdobywać.
  Wyceń projekt

  Jak pracujemy?

  1
  Ocena sytuacji strony
  Podczas konsultacji pokażemy Ci na jakie frazy kluczowe rankuje Twoja strona, czy można to lepiej zoptymalizować i jak to wygląda na tle Twojej konkurencji.
  2
  Poprawa błędów
  Pokażę Ci jakie błędy popełniasz oraz ustalimy plan poprawienia niedoskonałości Twojej strony.
  3
  Research
  Sprawdzimy pod jakimi hasłami szukają Cię klienci, oraz jak szukać tych haseł i dobierać je - by najlepiej pozycjonować się w wyszukiwarce.
  4
  Ustalenie strategii
  Podsumujemy co udało nam się odkryć, oraz jaki kierunek obrać by dotrzeć do jak najwięcej osób potencjalnie zainteresowanych Twoją stroną.

  Robimy własne projekty i z nich żyjemy

  Nie jesteśmy jak szewc, który chodzi bez butów. Poza prowadzeniem projektów dla klientów tworzymy też własne komercyjne portale, które generują dużo ruchu. To właśnie przychody z ich pozycjonowania są podstawą naszej działalności i pozwalają nam się rozwijać.

  Wierzymy w specjalizację

  Gdy masz ochotę na naprawdę dobrą pizzę, to zamiast hotelowej restauracji, oferującej potrawy z różnych kuchni świata, wybierasz włoską pizzerię. Wierzymy, że w naszym przypadku działa to podobnie. Nie staramy się być kompleksową agencją marketingową i świadomie skupiamy się tylko na jednym rodzaju usług: SEO. Całą naszą uwagę poświęcamy właśnie temu.

  Budujemy Twoją obecność w Google na stałe

  Jeśli jesteś głodny, wolimy dać Ci wędkę zamiast ryby. Podobnie podchodzimy do Twojej widoczności w przeglądarce. Dajemy Ci narzędzia, dzięki którym widoczność Twojej strony będzie rosła. Działamy długoterminowo i nie uzależniamy Cię od siebie. Stawiamy na trwałe efekty, które utrzymają się także po zakończeniu naszej współpracy.

  Na bieżąco śledzimy trendy

  Google jest trochę jak moda. Jeśli chcesz utrzymać się wśród najlepszych, musisz znać najnowsze trendy i umieć szybko dostosować się do zmian. Jednocześnie nie możesz zapomnieć o podstawowych zasadach, które są podstawą dobrego stylu. My dbamy o to, żeby być na bieżąco z nowymi trendami i dostosować do nich Twoją stronę.

  U nas jesteś w bezpośrednim kontakcie ze specjalistami

  Zazwyczaj w agencjach rozmawiasz głównie z accountem przydzielonym do projektu. Naszym celem jest maksymalizacja kontaktu ze specjalistą i unikanie pośredników w komunikacji. To ekspert najlepiej rozwieje Twoje wątpliwości i wytłumaczy Ci, co dokładnie dzieje się z Twoją stroną i jakie kroki należy podjąć, aby poprawić jej widoczność.

  Każda zainwestowana złotówka
  przynosi nam 7 zł

  Można trzymać pieniądze na koncie oszczędnościowym. Można też przeznaczać je na projekty, które mają potencjał. Inwestycja w nasze portale zwraca się nam z nawiązką. Za każde 10 000 zł, które wydajemy na naszym projekcie, otrzymujemy z powrotem 70 000 zł.

  Podchodzimy do Google’a realistycznie

  Słodkie czy gorzkie…? Nie lubimy wybierać stron. Nie jesteśmy ślepo zapatrzeni w Google’a, ale też nie zakładamy z góry, że nie warto go słuchać. Patrzymy na dane i metryki, testujemy i próbujemy go zrozumieć. Oceniamy, kiedy warto zaufać jego rekomendacjom, a kiedy lepiej przyjąć inną strategię.

  Znamy różne techniki i ich potencjalne ryzyko

  Niektóre firmy twierdzą, że najważniejsza jest dla nich etyka, inne z kolei mówią, że o wiele więcej ugrać można niestandardowymi działaniami. My nie trzymamy się kurczowo ani White Hat SEO, ani Black Hat SEO. Bierzemy pod uwagę różne scenariusze. Chcemy Ci przedstawić wszystkie możliwości i dobrać „kapelusz” odpowiedni dla Twojego projektu.

  Chcesz umówić się na konsultacje?

  Nasze wyniki

  E-commerce z merchem gry

  W przypadku tego klienta przeprowadziliśmy jedynie audyt SEO. E-commerce był dużym wyzwaniem, ponieważ sklep jest podzielony na regiony oraz różne języki. Dodatkowo e-commerce został zbudowany w oparciu o technologię, która wymagała wdrożenia SSR. Po przeprowadzonym audycie oraz regularnych konsultacjach SEO, sklep po kilku miesiącach współpracy zanotował wzrost przychodów na poziomie 50%.
  50%
  wzrost przychodów sklepu po czterech miesiącach
  68%
  wzrost widoczności fraz w TOP3

  Jeżeli prowadzisz dużą firmę lub kierujesz wieloosobowym działem i odpowiadasz za wiele stron lub naprawdę duże sklepy internetowe, to zapewne potrzebujesz czegoś więcej, niż sprawdzenia i omówienia pojedynczej strony. Możemy wtedy umówić się na pakiet większej liczby konsultacji i porozmawiać o pozycjonowaniu stron Twojej firmy lub tych, za które odpowiadasz.

  Doskonale zdajemy sobie sprawę, że duże firmy nie zawsze potrzebują własnego działu SEO, a opanowanie tej wiedzy może przekraczać Twoje możliwości czasowe i obowiązki firmowe. Jednocześnie nie zawsze jest potrzebne zatrudnianie agencji czy rekrutowanie pracowników tylko po to, aby np. poprowadzić jednorazowy projekt w firmie czy po prostu zaopiekować się kilkoma stronami.

  Nasze konsultacje mogą się wtedy odbywać grupowo, np. z całym Twoim działem czy osobami odpowiedzialnymi za strony WWW w Twojej firmie. Możemy zarówno odpowiedzieć na Twoje pytania i wątpliwości, jak i przeprowadzić audyty stron i wydać Ci rekomendacje działań, które następnie wprowadzicie w firmie. 

  Jak wyglądają konsultacje SEO?

  Jak już wspominaliśmy, konsultacje SEO są najbardziej elastyczną z usług, jakie oferujemy. Nie wymagają zawierania umowy, nie nakładają ograniczeń czasowych czy lokalizacyjnych. Szanujemy Twój czas, w związku z czym staramy się przeprowadzać je w dogodnych, wybranych przez Ciebie warunkach – stacjonarnie, przez wideo- czy telekonferencję.

  Chcemy, by ich forma odpowiadała Twoim potrzebom oraz upodobaniom – dlatego też żadnej Ci nie narzucamy. Konsulting SEO może być przeprowadzony w postaci audytu i analizy strony; w innych przypadkach może skupiać się na rozmowie i odpowiedziach na konkretne pytania. Wszystko zależy więc od Ciebie i Twoich potrzeb.

  Jak przebiegają konsultacje SEO?

  Przed konsultacjami poprosimy Cię o dostęp do Twojego biznesowego konta w Google Search Console i/lub Google Analytics. To umożliwi nam szczegółowe przeanalizowanie danych, ilości i jakości ruchu na stronie, zamieszczanych na niej treści, aż w końcu pozwoli na wysnucie wniosków i przygotowanie skutecznych rozwiązań. Twój czas jest na wagę złota, dlatego chcemy dobrze i efektywnie go wykorzystać.

  Podczas konsultacji SEO skupimy się na omówieniu konkretnych problemów, z jakimi do nas przyjdziesz. Postaramy się znaleźć ich przyczynę oraz w jasny sposób przedstawić Ci najlepsze rozwiązanie. Ustalimy strategię pozycjonowania, podpowiemy Ci, jak z jej pomocą pozyskiwać nowych klientów, a także wskażemy błędy, na które będziesz musiał uważać.

  PS Z góry ostrzegamy, że ważnych informacji może być wiele! Notatnik i długopis czy laptop – któreś z nich na pewno będzie potrzebne.

  Ile kosztują konsultacje SEO?

  Cena konsultacji SEO to około 200 zł netto za godzinę. Nie jest to jednak stała kwota i może ulec zmianie – wszystko zależy od liczby wykupionych godzin i złożoności problemu, z jakim się do nas zgłosisz.

  Wiemy, że na pierwszy rzut oka cena usługi konsultingu SEO może wydawać się wysoka. Jednak możesz nam wierzyć, że jest to kwota, która bardzo szybko się zwróci. Lepsza widoczność strony generuje wyższą sprzedaż – a korzyści z niej płynące na pewno znacznie przewyższają cenę naszej usługi.

  Dlatego też jeżeli chcesz dowiedzieć się:

  • jak działa Twoja konkurencja;
  • czy jej działania są skuteczne, bezpieczne, a przede wszystkim – które z nich sprawdziłyby się na Twojej witrynie;
  • czy któreś z elementów Twojego serwisu wymagają poprawy;
  • czy potrzebujesz wersji mobilnej swojej strony internetowej;
  • czy Twoje działania optymalizacyjne są słuszne i kiedy możesz spodziewać się ich efektów…

  … lub masz jeszcze mnóstwo innych wątpliwości, o których chciałbyś porozmawiać – nie czekaj! Skontaktuj się z nami – a my po prostu Ci pomożemy.

  Konsultacje SEO – i co dalej?

  Po konsultacjach możesz już zacząć wprowadzać na stronie zmiany, których efektem będzie poprawienie widoczności i pozycji Twojej firmy w Google. Nie będą Ci potrzebne żadne raporty, nie będziesz musiał na nic czekać – rozwiązanie dostaniesz już podczas konsultingu SEO.

  Niezależnie od tego, czy jesteś laikiem, czy pozycjonujesz witrynę samodzielnie i chcesz poznać niezależny punkt widzenia, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Od lat wspieramy największe biznesy e-commerce, reprezentujące różne branże. Znamy i rozumiemy ich cele biznesowe – to daje nam pełne spojrzenie na sytuację i umożliwia dobór odpowiednich rozwiązań, którymi chętnie się z Tobą podzielimy.

  Napisz do nas!

   Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Neutrino w celu kontaktu bezpośredniego.
   Skontaktuj się z nami