Neutrino

Pozycjonowanie stron internetowych

Jakim stronom możemy zaoferować pozycjonowanie?

E-commerce | Duże serwisy Internetowe | Trudne branże

Lubimy największe wyzwania, dlatego na co dzień pracujemy z dużymi serwisami internetowymi, klientami z branży e-commerce reprezentującymi trudne branże. Doskonale wiemy, w jaki sposób zdobywać jeszcze mocniejszą pozycję na rynku dzięki ściśle dopasowanej do potrzeb i charakterystyki klienta strategii SEO. Dysponujesz budżetem wynoszącym przynajmniej 8000 zł miesięcznie? Dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić!

Pozycjonowanie stron od Neutrino - dlaczego?

Pozycjonowanie stron internetowych to podstawa, aby były one widoczne w sieci. W przeciwnym razie witryny nie generują wystarczająco dużego ruchu. Biznesom e-commerce grozi wówczas stagnacja, a dużym portalom internetowym brak zainteresowania. Dlaczego pozycjonowanie twojej strony warto powierzyć właśnie nam?

Współpracujemy z największymi biznesami e-commerce w Polsce i nie tylko

Przez lata pomogliśmy już niejednemu Internetowemu biznesowi osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarce, dystansować konkurencję oraz zarabiać więcej. Wiele spośród tych historii jest podobne do Twojej, a my doskonale wiemy, jakie strategie sprawdzają się w konkretnych przypadkach.


Pozycjonowanie to dla nas coś więcej niż suche statystyki i przenoszenie ruchu na Twoją stronę. Robimy wszystko, aby Twój biznes przyciągał tylko takich klientów, którzy są realnie zainteresowani Twoją ofertą. Naszą specjalnością jest pozycjonowanie największych sklepów e-commerce i stron internetowych, a duże budżety dają nam jeszcze więcej możliwości wsparcia!

Tworzymy unikatowy marketing afiliacyjny

Nasze motto brzmi: Docieramy tam, gdzie inni nie mogą! Nie rzucamy słów na wiatr, bo zapewniamy klientom unikatowy marketing afiliacyjny. To jedna z najlepszych metod ściągnięcia wartościowego ruchu na stronę internetową. Od lat prowadzimy własne projekty związane z marketingiem afiliacyjnym, które stanowią bazę konsumentów dla naszych partnerów. Doskonale wiemy, jak działa ta forma promocji, a Ty wybierając ją zyskujesz pewność, że robisz więcej niż konkurencja.

Stoją za nami lata doświadczenia w pozycjonowaniu

Lata pracy dla największych klientów w Polsce sprawiają, że dobrze znamy się na swojej pracy. Skuteczne pozycjonowanie stron polega na optymalnym wykorzystaniu Twojego budżetu. SEO daje nam wiele możliwości, aby zwiększyć ruch na twojej stronie, a my zawsze dostrzegamy szanse na rozwój biznesów prowadzonych przez naszych klientów. Przez lata nauczyliśmy się, gdzie ich szukać.

Twoja historia jest dla nas wyjątkowa

Niezależnie od tego, jaką branżą reprezentujesz, znajdziemy dla Ciebie optymalne rozwiązanie. Obecnie każda agencja zajmująca się pozycjonowaniem stron, wspomina o indywidualnym podejściu do klienta. Natomiast my po prostu wprowadzamy indywidualne, najskuteczniejsze rozwiązania dotyczące pozycjonowania. Jeśli pragniesz docierać ze swoją ofertą tam, gdzie nie docierają inni, koniecznie zgłoś się do nas!

Jak pracujemy?

Oferujemy szereg usług, które dobieramy indywidualnie do poszczególnych klientów. Najbardziej zależy nam na efektywności naszych metod, w związku z czym możesz mieć pewność, że podjęte przez nas działania SEO będą skuteczne, oryginalne i ściśle dopasowane do problemu lub sytuacji, z którą się do nas zgłosisz.

Wybór słów kluczowych

Szukamy, analizujemy i wybieramy słowa kluczowe, które najlepiej sprawdzą się w Twojej branży. Takie działania są niezwykle ważne – mają wpływ na wszystkie dalsze poczynania. Wybór słów kluczowych jest spory – brandowe, ogólne, long-tail… Można się w tym pogubić. Dlatego pozycjonowanie strony zostaw nam i naszej dokładnej, gruntownej analizie.

Audyt SEO

Bazując na wybranych słowach kluczowych, przeprowadzamy przegląd Twojej strony internetowej. Przygotowujemy dokument, którego zadaniem jest wskazanie – zarówno nam, jak i Tobie – elementów wymagających poprawy lub całkowitej modyfikacji. Dzięki niemu wiemy, że za proponowanymi przez nas rozwiązaniami związanymi z pozycjonowaniem stron internetowych stoją słuszne i przemyślane decyzje.

Wysycenie strony wartościową treścią

Posiadamy sporą bazę copywriterów, dla których pisanie pod SEO to chleb powszedni. Zasady pozycjonowania stron WWW są im dobrze znane. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie napisać tekst o wszystkim. Sprawdź nas i sam się o tym przekonaj!

Regularne dostarczanie treści na stronę

Oprócz tego, że profesjonalnie, a co najważniejsze – skutecznie, rozbudowujemy podstrony czy opisy znajdujące się na Twojej stronie, regularnie dostarczamy Ci wysokiej jakości treści. Dzięki temu, że są one zoptymalizowane, Twoja strona staje się dużo bardziej atrakcyjna dla Google, a pozycjonowanie przynosi pożądane efekty.

Regularne pozyskiwanie odnośników do strony

Link building, czyli pozyskiwanie wartościowych odnośników prowadzących do strony WWW, to również bardzo efektywny proces. Dzięki naszym stronom zapleczowym, na których możemy umieścić linki, dotrzemy tam, gdzie Twoja konkurencja nie ma dostępu.

Konsulting

Nie zostawimy Cię samego! Nasze konsultacje SEO sprawią, że na każdym etapie pozycjonowania strony internetowej będziesz czuł, że możesz liczyć na naszą pomoc, wsparcie i przede wszystkim... doświadczenie.

Comiesięczne raportowanie wykonanych działań

Na bieżąco śledzimy cały proces pozycjonowania i wyniki naszych działań SEO. Ty również musisz być ich świadomy! Właśnie dlatego co miesiąc dostarczamy Ci przejrzyste raporty, dzięki którym masz wgląd w to, co dzieje się z Twoją witryną i jak wysokie miejsce zajmuje już w rankingu stron w Google.

Dla kogo skierowana jest oferta?

Nasza oferta skierowana jest do każdego, kto pragnie zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej, aby sprzedawać więcej. Jesteś właścicielem sklepu internetowego? Odpowiadasz za sprzedaż w przedsiębiorstwie lub korporacji i chcesz promować ofertę firmy w internecie? Prowadzisz jakąkolwiek sprzedaż drogą internetową w oparciu o chętnie odwiedzaną przez internautów stronę?

Nasze usługi przeznaczone są właśnie dla ciebie!

Nie ma dla nas znaczenia, w jakiej branży działasz. Nasza sieć chętnie odwiedzanych stron afiliacyjnych dotyczy rozmaitych kategorii produktów i usług, a jednocześnie mamy doświadczenie pozycjonowaniu dla największych klientów prowadzących biznesy o różnym charakterze. Dla każdego znajdujemy optymalne rozwiązania.


Aktywne pozycjonowanie to najlepszy sposób na zwiększenie ruchu na stronie. Oferta Neutrino wyróżnia się tym, że specjalizujemy się w ściąganiu dla naszych klientów wartościowego ruchu. Innymi słowy, przyciągamy do ich oferty osoby autentycznie zainteresowane zakupem wybranych produktów i usług. W naszej pracy nie spoglądamy ślepo w statystyki związane z pozycjonowaniem, choć są one imponujące. Najważniejszy pozostaje jednak fakt, że SEO w naszym wykonaniu przynosi realne biznesowe korzyści!

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

Mówią, że ulubionym powiedzeniem SEOwca jest: „to zależy”. W tej sytuacji żadna inna odpowiedź nie przychodzi nam do głowy. Koszt pozycjonowania stron internetowych zależy od wielu czynników, takich jak branża, konkurencyjność, wiek czy jakość domeny. Właśnie dlatego usługi pozycjonowania zawsze wyceniamy indywidualnie, dopasowując ją do Twojej firmy i zakresu podejmowanych działań.

Dlaczego warto zainteresować się pozycjonowaniem strony w Google?

Od kilku lat głównym kanałem komunikacji jest internet. Radio czy telewizja nie są już tak popularne, schodzą na dalszy plan. Jak wynika z badania AdEx Benchmark, w 2019 roku wydatki na reklamę internetową w Europie były wyższe niż suma wydatków na reklamę w pozostałych środkach masowego przekazu.


Na co to wskazuje? Na konieczność zainteresowania się promocją firmy w internecie. Warto jednak pamiętać, że media społecznościowe i własna strona to nie wszystko, szczególnie w przypadku e-commerce. Ważna jest widoczność, która będzie skupiać się na jednej, najpopularniejszej wyszukiwarce – czyli Google.


Pozycjonowanie w wyszukiwarkach, a zwłaszcza pozycjonowanie w wyszukiwarce Google, prowadzi do zajmowania wysokich pozycji w rankingach, a co za tym idzie – zdobywania większej liczby konwersji. Utrudnieniem są zaawansowane algorytmy Google, do których wymagań trzeba umieć się dostosować.

Czym się różni SEO od pozycjonowania?

Zastanawiasz się czym SEO różni się od pozycjonowania stron? Nie marnuj na to czasu, lecz pozwól, by widocznością Twojej strony w internecie zajęli się specjaliści z Neutrino! To tylko definicję, a nas, podobnie jak Ciebie interesują efekty. Jeśli jednak różnica między SEO a pozycjonowaniem nie daje ci spokoju, śpieszymy z wyjaśnieniem.

Czym jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie strony to dosłownie wszystko, co możemy zrobić, aby Twoja strona zajęła wyższą pozycję w wyszukiwarce. Pozycjonowanie nie dotyczy wyłącznie tego, co dzieje się na Twojej witrynie, ale również poza nią, a wpływa na jej widoczność w sieci.


Dobrym tego przykładem jest linkbuilding, czyli pozyskiwanie wartościowych linków do Twojej strony lub sklepu. Nie chodzi wyłącznie o to, aby skorzystali z nich potencjalni klienci, ale również o to, że strony, do których prowadzą wartościowe przekierowania, pozycjonują się znacznie lepiej.

Na czym polega SEO?

Nie znudziły Cię jeszcze informacje o tym, czym się zajmujemy, aby rozwijać Twój biznes? Przejdźmy więc do drugiej definicji. SEO to optymalizacja strony pod wyszukiwarki internetowe (Search Engine Optimization). Obejmuje wszystkie działania jej dotyczące, które bezpośrednio przekładają się na wysoką pozycję.


Jeśli poprosisz nas o wykonanie dla Ciebie SEO, prawdopodobnie poprawimy kod Twojej strony, zoptymalizujemy jej układ i treść pod kątem fraz kluczowych, zajmiemy się meta tagami i adresami URL, zadbamy o responsywność. W skrócie: zrobimy wszystko, aby zapewnić Ci topowe pozycje!

SEO czy pozycjonowanie?

Jeśli SEO i pozycjonowanie wydają Ci się zbyt skomplikowanymi i nudnymi zagadnieniami, nie przejmuj się. Tak uważa zdecydowana większość osób! Na szczęście istnieją pozytywni wariaci tacy jak my. Opowiedz nam o swoich celach biznesowych, a my wykonamy całą robotę od strony technicznej. SEO czy pozycjonowanie? Szczegóły zostaw nam, jednak w razie potrzeby chętnie podzielimy się wiedzą!

W jaki sposób zbudowane są wyniki wyszukiwania Google?

Wyniki wyszukiwania można podzielić na co najmniej dwa typy: naturalne i płatne (Google Ads). Pozycjonowanie stron WWW w sposób bezpośredni wpływa na tę pierwszą grupę wyników – wyniki naturalne, zwane też organicznymi.


Po wpisaniu wybranej frazy w wyszukiwarkę Google na pierwszym miejscu pokazują Ci się reklamy płatne – w formie tekstowej lub jako zdjęcia danych produktów. Widać je także na dole strony. W zależności od wyszukiwanej frazy możesz zobaczyć również lokalne wyniki wyszukiwań (Mapy Google) czy definicje, która zaciągają się na przykład z Wikipedii


Organiczne wyniki wyszukiwania znajdziesz poniżej. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych ma za zadanie sprawić, by Twoja firma znalazła się na jak najwyższej pozycji właśnie w tym miejscu.

Jak Google ustawia swój ranking stron w wynikach wyszukiwania?

Na pewno wiesz już, czym jest ranking stron w Google. Wiesz też, że odpowiadamy za to, by Twoja witryna zajmowała w nim jak najwyższe miejsce. Jednak żeby tak się stało, musimy ściśle współpracować z… robotami! Tymi robotami są oczywiście niezwykle zaawansowane algorytmy Google, które sprawdzają i indeksują witryny internetowe. Głównym założeniem skutecznego pozycjonowania stron internetowych jest więc działanie w zgodzie z tymi algorytmami.


Jeżeli chcemy, by strona Twojej firmy znalazła się w rankingu, musimy na bieżąco śledzić wszystkie aktualizacje i wytyczne, jakie w danym momencie warunkują wysoką pozycję w wyszukiwarce. Jest wiele zachowań, których Google bardzo nie lubi. Dlatego też, gdy podejmujemy się pozycjonowania strony, musimy wiedzieć, które z szeroko pojętych działań SEO mogą nam zaszkodzić.


Jako przykład czynników rankingowych możemy podać między innymi:

  • wygląd i szybkość ładowania się strony;
  • jakość, poprawność i aktualność treści;
  • rozłożenie treści (nagłówki itp.);
  • jakość i liczbę słów kluczowych;
  • linki wewnętrzne i zewnętrzne;
  • URL i tytuł strony…

… i wiele, wiele innych. Ale możesz być spokojny. Zlecając nam audyt SEO, możesz być pewny, że wszystkie te czynniki uwzględnimy w swoim raporcie. Jeżeli zlecisz nam jeszcze pozycjonowanie strony firmowej, zadbamy o to, by wdrożyć zmiany, które zapewnią Ci jak najlepsze pozycje.

FAQ

Czym jest SEO w marketingu?

SEO (Search Engine Optimization) to proces, który ma prowadzić do zwiększenia ruchu na Twojej stronie, a co za tym idzie – osiągania licznych i jakościowych konwersji. W przeciwieństwie do reklam płatnych, SEO ma generować ruch poprzez darmowe, organiczne wyniki wyszukiwania. Większy ruch to też lepsza widoczność i świadomość Twojej firmy/marki.


Co oznacza SEO w 2020 roku?

W dzisiejszych czasach SEO jest czymś znacznie bardziej skomplikowanym, niż było kiedyś. Pozyskiwanie linków, tworzenie niedbałych treści czy dodawanie do nich słów kluczowych – to już historia, a nie pozycjonowanie.


Dziś na SEO wpływa mnóstwo czynników stale aktualizowanych przez wyszukiwarki – o niektórych z nich wspominaliśmy powyżej. Chcąc działać w zgodzie z wytycznymi, trzeba być (co najmniej!) na bieżąco. Skuteczne pozycjonowanie stron w internecie to trudny i długotrwały proces, który jednak może przynieść niesamowite efekty.


Jak sprawić, by moja strona była „przyjazna” SEO?

Poprawnie zoptymalizowana strona internetowa to strona, której sprawdzenie nie jest żadnym wyzwaniem dla algorytmów Google czy innych wyszukiwarek. Szybkość ładowania, łatwość w odnalezieniu konkretnych podstron i informacji, jasna i poprawna językowo treść – to tylko niektóre z elementów, które wpływają na jakość oraz wartość pozycjonowania stron WWW. W końcu celem algorytmów jest indeksowanie i pokazywanie użytkownikom sieci stron internetowych, mających być przede wszystkim rzetelnym, ale też atrakcyjnym wizualnie źródłem informacji... Warto więc przeznaczyć część swojego czasu i budżetu właśnie na SEO.


Jakie znaczenie ma SEO w marketingu cyfrowym?

SEO to nic innego jak optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek internetowych, która – jako jedna ze strategii marketingu cyfrowego – skupia się na tym, aby Twoja witryna znajdowała się jak najwyżej w organicznych wynikach wyszukiwania. Wysoka widoczność, osiągnięta za sprawą pozycjonowania, zwiększa ruch na stronie, zainteresowanie Twoją osobą, marką czy produktem, a więc generuje większą liczbę konwersji i lepszą sprzedaż.


Czy WordPress jest dobrze przystosowany pod SEO?

Tak! Jeżeli WordPress kojarzy Ci się jeszcze z podstawową platformą do blogowania, którą mogła założyć każda (no dobra – trochę bardziej zaawansowana) nastolatka, to od razu wyrzuć te czasy z pamięci. Dzięki CMS-owi, czyli oprogramowaniu pozwalającego na łatwe, intuicyjne zarządzanie treścią, WordPress stał się solidnym fundamentem pod wprowadzanie działań związanych z szeroko pojętnym pozycjonowaniem stron internetowych w Google.


Po jakim czasie będę widział efekty pozycjonowania strony?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy powiedzą Ci, że skuteczne pozycjonowanie stron WWW zajmuje od czterech do sześciu miesięcy, co – generalizując – może być prawdą. Jednak nie zapominajmy, że każdy przypadek, każda branża i każda grupa docelowa rządzą się własnymi prawami. Ważne jest to, byś pamiętał, że z upływem czasu efekty będą rosnąć.


Skąd będę wiedział, że SEO działa?

To proste. Zaobserwujesz większy ruch na swojej stronie. Ruch, o którym mowa, odnosi się do liczby wejść na Twoją stronę internetową z wyszukiwarki Google. Z kolei jego wzrost jest bezpośrednio związany z rankingiem słów kluczowych. Jeżeli nie zauważysz, że zainteresowanie wzrasta, być może będzie to oznaczało, że Twoje działania związane z pozycjonowaniem po prostu... nie działają. „Być może”, bo przyczyn może być wiele.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Natychmiastowe efekty i skuteczna długofalowa strategia. Wszystko czego potrzebujesz w e-biznesie to przemyślane SEO, marketing afiliacyjny i Neutrino! Bo docieramy tam, gdzie inni nie mogą.