AdSense, Google AdSense

Google AdSense jest serwisem reklamowym Google. Jego działanie polega na tym, że na wybranych stronach internetowych wyświetlane są reklamy tekstowe, reklamy wideo czy też banery. Na wyświetlaniu reklam zarabiają właściciele tych witryn.

Na czym dokładnie polega Google AdSense?

Działanie reklam Google polega na tym, że jeśli użytkownik kliknie w wyświetlaną reklamę na jakiejś stronie internetowej, to za taki klik, właściciel tej strony otrzyma określone wynagrodzenie. Im więcej odwiedzających kliknie w daną reklamę, tym większy on zarobek otrzyma. Pieniądze nie są mu jednak od razu wypłacane, tylko dopiero po przekroczeniu określonego progu do wypłaty.

Jak dodać reklamę na witrynę internetową?

Dodanie reklamy nie należy do skomplikowanych czynności. Wystarczy umieścić kod reklamy w witrynie. Następnie reklamodawcy licytują oferowaną powierzchnię reklamową. Warto tutaj dodać, że jeśli właścicielowi strony internetowej nie spodoba się wygrana reklama, to może on ją zablokować lub zmienić miejsce jej wyświetlania bądź wybrać inną reklamę (taką, która będzie najbardziej pasowała do tematyki jego strony www).

W jaki sposób można zarabiać w Google AdSense?

W Google AdSense można zarabiać na dwa sposoby:

  • za wyświetlenia reklamy;
  • za konwersję, czyli za kliknięcie w reklamę.

Im więcej wyświetleń lub im więcej kliknięć, tym na większy zarobek może liczyć właściciel strony internetowej. Należy tutaj dodać, że o ile przystąpienie do Google AdSense jest dostępne dla każdego i jest darmowe, to nie każdy właściciel witryny może zostać wybrany do reklamy. Spowodowane jest to tym, że reklamodawcy szukają popularnych, atrakcyjnych i wartościowych stron internetowych, ponieważ takie witryny przyciągają użytkowników i budują zaangażowanie społeczności.

Co jest zabronione w Google AdSense?

W Google AdSense nie można umieszczać brutalnych treści, promujących pornografię i nienawiść, czy też zawierających wulgaryzmy. Co więcej, w narzędziu nie można klikać we własne reklamy ani umieszczać ich tuż przy interaktywnym elemencie, gdyż może to powodować irytację wśród użytkowników. W Google AdSense zabronione jest również wstawianie ukrytych linków i natłoku słów kluczowych.

Jakimi cechami powinna charakteryzować się strona internetowa, aby mogła zarabiać z Google AdSense?

Idealna strona internetowa do zarabiania z Google AdSense powinna charakteryzować się:

  • estetycznym wyglądem ogólnym witryny;
  • wartościową treścią (unikalną, łatwo dostępną, ciekawą);
  • popularnością (im więcej odwiedzin strony, tym większe zarobki);
  • odpowiednio dobranymi słowami kluczowymi wpływającymi na większą widoczność w wyszukiwarce;
  • zgodnością z zasadami AdSense.

Jak kształtuje się podział wynagrodzenia w Google AdSense?

Na reklamach w Google AdSense zarabiają nie tylko wydawcy stron. Podział przychodów wygląda następująco:

  • w przypadku AdSense dla wyszukiwania – 51% przychodów otrzymuje wydawca strony, a 49% Google;
  • w związku z usługą wyświetlania reklam – 68% przychodów otrzymuje wydawca strony, a 32% Google.

Google AdSense jest ciekawym narzędziem zarobkowym. Jeśli ktoś chce czerpać z niego zyski, to musi zadbać o swoją stronę internetową, aby była ona atrakcyjna zarówno dla reklamodawców, jak i dla użytkowników.

Skontaktuj się z nami