Ahrefs

Ahrefs jest jednym z ważniejszych narzędzi SEO. Dostarcza on wartościowych danych, które są istotne przy pozycjonowaniu strony internetowej.

Ahrefs – co to jest?

Ahrefs jest jednym z narzędzi, które pomaga w pozycjonowaniu witryny internetowej. Pozwala ono między innymi zbadać daną stronę internetową i dokonać analizy pod kątem linków i konkurencji. Do kluczowych funkcjonalności Ahrefs zaliczyć można nie tylko analizę linków, ale i możliwość monitorowania fraz.

Komu polecane jest narzędzie Ahrefs?

Ahrefs jest płatnym narzędziem. Ze względu na jego funkcjonalność, czyli kontrolę działań SEO na stronie internetowej i śledzenie konkurencji, polecane jest do codziennej pracy wszystkim specjalistom SEO, jak i specjalistom do spraw marketingu.

Na czym dokładnie polega śledzenie konkurencji w Ahrefs?

Możliwość śledzenia konkurencji (opcja Rank Tracker) umożliwia monitorowanie pozycji Google na urządzeniach desktopowych i mobilnych. Jest to szybka i dokładna analiza konkurencji, zwłaszcza podejmowanych przez nią wszelkich działań. Wystarczy jedynie wpisać listę fraz kluczowych, kraj oraz adres www badanej witryny. Narzędzie dokona monitoringu i analizy danych w czasie rzeczywistym, a dokładniej wykona analizę widoczności i słów kluczowych, zbada średnią pozycję i ruch w odniesieniu do badanej strony. Dzięki czemu będzie można określić, czy podjęte działania na stronie wymagają poprawy w kontekście pozycjonowania.

Na czym dokładnie polega research słów kluczowych w Ahrefs?

Kolejną funkcjonalnością Ahrefs jest Keyword Explorer, który podobnie jak Google Keyword Planner umożliwia przeprowadzenie analizy słów kluczowych badanej strony internetowej. Dzięki czemu można dowiedzieć się, które frazy będą najlepsze dla danej witryny. Użycie tej opcji jest bardzo łatwe. Wystarczy wpisać jedno bądź kilka początkowych fraz kluczowych, a narzędzie wyświetli tysiące propozycji. Ahrefs pozwala zastosować różne filtry, na przykład pod kątem liczby wyszukiwań, trudności słowa kluczowego czy też potencjalnego ruchu. Zyskując takie informacje, można znaleźć między innymi frazę kluczową o dużej liczbie wyszukiwań o niskiej trudności.

Na czym dokładnie polega przegląd trendów w Ahrefs?

Przegląd trendów w Ahrefs zapewnia funkcjonalność Content Explorer. Polega ona na analizie: linków zwrotnych na badanej stronie internetowej, ruchu organicznego, a także udostępnień w różnych mediach społecznościowych, dzięki czemu można dowiedzieć się, jakie treści są najpopularniejsze i istotne dla pozycjonowania. Narzędzie dostarcza między innymi informacji o tym, kto i gdzie publikował wpisy na określone tematy/frazy kluczowe. Wystarczy wybrać określoną frazę dotyczącą na przykład jakiejś branży, a w wynikach wyszukiwania otrzyma się dane na temat jej trendów.

Ahrefs pomaga w uzyskaniu wielu cennych informacji, które są niezbędne w wyborze idealnej strategii pozycjonowania. Jeśli komuś zależy na tym, aby strona internetowa była widoczna w wyszukiwarce, to powinien skorzystać z pomocy tego narzędzia SEO.

Skontaktuj się z nami