Adwords, Google Adwords (Google Ads)

Google Adwords (Google Ads) jest systemem reklamowym, który umożliwia wyświetlanie reklam produktowych i tekstowych w wyszukiwarce, reklam graficznych w sieci Google Display Network czy też na przykład reklam wideo w YouTube.

Jak działa Google Adwords?

Google Adwords polega na tym, że gdy użytkownik wpisze określone hasło w wyszukiwarkę, to na jego podstawie wyświetlą mu się konkretne reklamy powiązane z daną, wpisaną frazą.

Zalety korzystania z Google Adwords

Do najważniejszych zalet korzystania z Google Adwords zalicza się między innymi to, że:

  • można samodzielnie ustalić wysokość budżetu prowadzonej kampanii;
  • można samodzielnie wybrać, komu ma się wyświetlać dana reklama;
  • można ją w każdym momencie włączyć lub wyłączyć;
  • można samodzielnie decydować, ile chce się płacić za każde kliknięcie w poszczególne słowa kluczowe.

Jakie wyróżnia się rodzaje reklam w Google Adwords?

Wyróżnia się następujące rodzaje reklam w Google Adwords:

  • Google Ads Search (są to reklamy tekstowe w wyszukiwarce Google);
  • Google Display Network (sa to reklamy banerowe, które umożliwiają wyświetlanie reklam graficznych w aplikacjach i na stronach internetowych);
  • Google Shopping (są to reklamy produktowe, które umożliwiają prezentowanie produktów z określonego sklepu w wyszukiwarce Google).

Jak prawidłowo skonfigurować reklamę tekstową Google Adwords?

Prawidłowe konfigurowanie tekstowej reklamy Google Adwords polega na określeniu właściwych fraz kluczowych w odniesieniu do konkretnej strony internetowej. Powinny one dotyczyć tematyki prowadzonej działalności. Treść reklamy musi być interesująca, ponieważ musi ona zachęcić użytkownika do wejścia na reklamowaną stronę www. Warto tutaj zaznaczyć, że podczas tworzenia takich treści nie można używać capslocka i wykrzykników – jest to zabronione w Google Ads.

Koszt reklamy tekstowej Google Adwords – jak się go rozlicza?

Reklama tekstowa Google Adwords rozliczana jest na zasadzie Pay Per Click (PPC), czyli opłata pobierana jest tylko w sytuacji, gdy użytkownik kliknie w daną reklamę. Oznacza to, że płaci się jedynie za faktyczne wejścia na stronę internetową.

Komu będzie wyświetlała się reklama Google Adwords?

Reklamę Google Adwords można skonfigurować tak, aby wyświetlała się ona tylko użytkownikom z określonej grupy docelowej, czyli tylko potencjalnym klientom. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać słowa kluczowe, które wpłyną na pozyskiwanie wartościowego ruchu na danej stronie www, ponieważ dana reklama przyciągnie tylko zainteresowanych użytkowników.

W jakim czasie reklama pojawi się w wyszukiwarce?

Reklama Google Ads jest jedną z najszybszych form internetowego marketingu w wyszukiwarkach. Po jej uruchomieniu już po około 24 godzinach będzie ona wyświetlała się na pierwszych pozycjach. Kampanię można uruchomić z dnia na dzień, więc jej efekty będą zatem widoczne w szybkim czasie.

Warto korzystać z Google Adwords. Dzięki temu systemowi można między innymi zwiększyć ruch na danej witrynie internetowej czy też nakłonić użytkowników do podjęcia konkretnego działania, wszystko po to, aby zwiększyć rozpoznawalność strony w internecie.

Skontaktuj się z nami