Atrybut rel=„sponsored”

Atrybuty Google mają za zadanie definiować rolę danego linka. Wraz ze stworzeniem nowych atrybutów, Google umożliwia stosowanie czterech różnych atrybutów. Pierwszy z nich to rel=”sponsored”, pochodzący tak naprawdę od atrybutu „nofollow” i pełni zbliżoną do niego funkcję.

Atrybut rel=„sponsored” powinien być stosowany dla wszelkich linków opłaconych, stworzonych stricte w celach marketingowych i linków sponsorowanych. Takim atrybutem mogą być oznaczane wszelkie linki, które pełnią również rolę linków afiliacyjnych.

Atrybut rel=”sponsored” używany jest do podkreślenia linków sponsorowanych, afiliacyjnych, pochodzących z reklam lub innych umów o rekompensatę. Jeśli jednak link oznaczony jest już atrybutem „nofollow” – nie ma potrzeby zmieniać go na inny.

Przed 2019 rokiem jedynym atrybutem jakim oznaczano płatne lub sponsorowane linki był atrybut „nofollow”, który w zamierzeniu ma służyć do poinformowania robota wyszukiwarki, iż danego odnośnika nie powinien uwzględniać w ocenianiu strony linkowanej.

Dodatnie nowych atrybutów ma za zadanie usprawnić automatyczne procesy analizy linków dodawanych w naszych treściach oraz doprecyzować ich działanie. Wprowadzenie nowych atrybutów umożliwi szersze pole do prawidłowego wartościowania linków oraz ustalania pozycji w rankingach.

Skontaktuj się z nami