Komenda site

Komenda site – co to jest? Jak ją używać?

Komenda site pozwala sprawdzić w wyszukiwarce Google, czy podstrony danej strony internetowej są poprawnie zindeksowane i czy wyświetlają się prawidłowo. Jest to również operator wyszukiwania, który pozwala ograniczyć wyniki do konkretnej domeny. Jej używanie nie jest skomplikowane. Wystarczy wpisać: “site:nazwawitryny”, przy czym nazwa witryny określa dowolną stronę internetową, do której chce się ograniczyć wyszukiwania.

Komenda site – kiedy się przydaje?

Komenda site może być stosowana w sytuacjach, gdy chce się odnaleźć jakieś określone informacje na danej witrynie internetowej, a wyniki wyszukiwania mogą być zbyt rozległe. Użycie tej komendy pozwoli ograniczyć te wyniki do tej jednej wybranej strony. Jest to dużym ułatwieniem, ponieważ szybciej można uzyskać pożądane informacje. Warto tu dodać, że ta komenda najlepiej sprawdza się w przypadku małych i nierozbudowanych witryn www.

Jakie wyróżnia się zalety komendy site?

Wśród zalet komendy site wyróżnić można między innymi:

  • oszczędność czasu – korzystanie z komendy site wpływa na oszczędność czasu, którego nie trzeba marnować na przeglądanie niepotrzebnych witryn www;
  • łatwiejsze znajdowanie informacji na określonej stronie internetowej – korzystanie z komendy site ułatwia znajdowanie konkretnych informacji na konkretnej stronie www, nie trzeba przeszukiwać sieci;
  • otrzymanie precyzyjnych wyników wyszukiwania – korzystanie z tej komendy umożliwia otrzymanie bardziej skrupulatnych wyników, ponieważ wyszukiwanie ogranicza się tylko do tej jednej określonej witryny www i poszczególnych informacji.

Jakie wyróżnia się wady komendy site?

Do wad stosowania komendy site zalicza się między innymi:

  • możliwość niewyświetlania odpowiednich informacji na określonej stronie internetowej – zastosowanie komendy site nie przyniesie rezultatów, jeśli określona strona nie zawiera poszukiwanych informacji – wyniki wyszukiwania będą więc puste;
  • ograniczenie wyników wyszukiwania – korzystanie z komendy site dotyczy tylko jednej określonej strony internetowej, co powoduje, że pożądane informacje nie będą wyszukiwane na innych stronach.

Czy komenda site przeszukuje całą stronę internetową?

Komenda site nie daje gwarancji na to, że strona internetowa zostanie cała przeszukana. Może to być spowodowane między innymi ustawieniami indeksowania danej witryny przez Google czy też aktualnością informacji.

Stosowanie komendy site jest dużym ułatwieniem podczas poszukiwania pożądanych informacji. Trzeba tylko wziąć pod uwagę fakt, że jakieś informacje mogą nie znajdować się na wybranej do przeszukania stronie internetowej, jak i to, że ogranicza ona wyniki wyszukiwania tylko do tej jednej witryny www.

Skontaktuj się z nami