NAP

Wizytówka NAP – co to jest?

Wizytówka NAP (z angielskiego Name, Address, Phone) to zestawienie podstawowych informacji o firmie i jej ofercie. Dokładniej mówiąc jest to nazwa przedsiębiorstwa, dane adresowe i dane kontaktowe. Wizytówka publikowana jest na różnych lokalnych i branżowych portalach, forach czy też katalogach. Przy czym warto tu zaznaczyć, że nie zawsze jest ona linkowana, czyli nie przekierowuje do strony internetowej danej firmy. Najczęściej stosuje się ją w przypadku realizowania pozycjonowania lokalnego.

Gdzie publikowane są wizytówki NAP?

Wizytówki NAP publikowane są w różnych serwisach, portalach, katalogach i wielu innych witrynach, takich jak na przykład: Panorama firm, BiznesFinder, Targeo, PKT, Gumtree, TerazOtwarte, Opendi, Gratka, Firmy.net, Lento czy też Aleo.

Na co zwracać uwagę przygotowując wizytówkę NAP?

Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących tworzenia wizytówki NAP jest przygotowanie aktualnych danych. Trzeba również o tym pamiętać przy każdej zmianie zawartych w niej informacji. Gdy tylko nastąpi jakaś zmiana, to trzeba czym prędzej dokonać modyfikacji wizytówki NAP. Niepoprawne dane negatywnie wpływają na postrzeganie danej firmy w sieci. Kolejną ważną rzeczą przy tworzeniu wizytówki jest zapisywanie wszystkich serwisów, na których się ją umieszcza. Dzięki temu, kiedy tylko nastąpi taka konieczność, to szybko będzie można dokonać zmian we wszystkich miejscach opublikowania wizytówki.

Dlaczego warto stosować wizytówkę NAP przy pozycjonowaniu?

Wizytówka Nap jest świetną metodą na pozyskiwanie potencjalnych klientów pochodzących z lokalnego środowiska. Pomaga ona w budowaniu wiarygodności danej marki w oczach przyszłych klientów, ale i robotów Google. Warto tu zaznaczyć, że powinna być ona integralną częścią całej strategii marketingowej. Można ją doskonale wykorzystać do pozyskiwania linków zwrotnych, które są tak niezbędne do budowania autorytetu firmy w sieci. Co więcej, roboty lepiej oceniają strony firmowe, które posiadają linki w serwisach zewnętrznych – co świetnie wspomaga działania SEO. Kolejną zaletą wizytówki NAP jest to, że wpływa ona również na uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Zwłaszcza w przypadku firm działających lokalnie. Trzeba jednak pamiętać, że SEO musi być poprawnie wdrażane i należy dostosować się do wytycznych i wskazówek Google.

Posiadanie wizytówki NAP przynosi wiele korzyści. Ważne jest to, żeby dane były na bieżąco aktualizowane.

Skontaktuj się z nami