SERP

SERP (Search Engine Result Page) – to witryna a więc strona internetowa pokazująca wyniki wyszukiwania w określony sposób, który według algorytmów wyszukiwarki będzie odpowiadać najdokładniej frazie wyszukiwanej przez użytkownika.

Każdy wynik wyszukiwania zawiera tytuł strony, adres url witryny, krótki opis i dodatki wyróżnione przez właścicieli strony, takie jak: ocena użytkowników, godziny otwarcia, cena produktu, dostępność na magazynie czy data publikacji materiału. Często znajdują się tu również miniatury z nagrań, tabele, odnośniki do innych stron, miniatura mapy czy wewnętrzne pole wyszukiwania danej strony.

Na kolejność wyników pokazywanych nam w wyszukiwarce wpływa odpowiednia ilość słów kluczowych znajdujących się w tekście, popularność strony, największa dokładność z wyszukiwaną przez nas frazą, ilość innych stron odnoszących się do danej witryny i oceny innych użytkowników. Ponadto, przez algorytmy brane pod uwagę są również nasza lokalizacja, historia przeglądania, ustawienia konkretnej przeglądarki i urządzenia.

Poza wyświetlanymi bezpłatnymi wynikami, wyróżniane są również linki sponsorowane, oznaczane z reguły symbolem „reklama” w lewym rogu. Tu również brana pod uwagę jest trafność strony względem naszej wyszukiwanej frazy, ale także stawka jaką reklamodawca płaci witrynie SERP za każde wejście klienta na sponsorowaną stronę.

Algorytmy wyszukiwarek każdego dnia uczą się coraz lepiej rozumieć co dany użytkownik miał na myśli. Między innymi dlatego możliwe jest przez witrynę pokazanie odpowiedniego wyniku, na przykład: „opony zimowe”, nawet jeśli użytkownik wyszukując frazy napisze ją z literówką: „opny zjmowe”.

Skontaktuj się z nami