Znacznik strong

Znacznik strong – co to jest?

Znacznik strong to część języka HTML służąca do wyróżnienia określonych ważnych fragmentów tekstu w sposób mocniejszy, wyraźniejszy od znacznika em. Oznaczony w ten sposób tekst wyświetlany jest wytłuszczeniem, co powoduje, że staje się on jeszcze bardziej widoczny dla użytkownika.

Kiedy warto zastosować znacznik strong?

Znacznik strong warto zastosować, gdy chce się podkreślić najważniejsze informacje w tekście, które mają przyciągnąć uwagę czytelnika. Można go również używać w celu poprawy czytelności danego tekstu, dzięki czemu użytkownik będzie mógł szybciej odnaleźć szukane informacje. Kolejnym powodem, dla którego warto zastosować znacznik strong jest jego wpływ na pozycjonowanie strony internetowej. Jeśli będzie odpowiednio użyty, to może on zwiększyć skuteczność SEO.

Jakie wyróżnia się zalety stosowania znacznika strong?

Wśród najważniejszych zalet stosowania znacznika strong można wymienić między innymi:

  • wyróżnienie najważniejszych fragmentów tekstu (na przykład tytułów, podtytułów, terminów specjalistycznych, treści reklamowych i wiele innych);
  • poprawę czytelności tekstu i wzmocnienie jego przekazu;
  • wyróżnienie na tle konkurencji (na przykład poprzez oznaczenie najważniejszych cech i zalet produktu lub usługi);
  • pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony internetowej (stosowanie tego znacznika pozwala zwiększyć wagę i znaczenie słów kluczowych).

Jakie wyróżnia się wady stosowania znacznika strong?

Stosowanie znacznika strong posiada kilka wad, a dokładnie:

  • bywa on stosowany w celu poprawy lub zmiany wyglądu tekstu, co nie zawsze robione jest poprawnie i wywołuje odwrotny skutek w postaci zniechęcania użytkownika do dalszego czytania;
  • bywa używany zbyt często, przez co tekst przestaje być czytelny i zrozumiały, a także może wpłynąć to na spadek skuteczności i wartości tekstu;
  • może on negatywnie wpłynąć na pozycjonowanie strony internetowej (na przykład poprzez przeciążenie strony znacznikami, co może być odczytane przez algorytmy wyszukiwarek jako próba manipulowania wynikami wyszukiwań).

Stosowanie znacznika strong niesie ze sobą wiele korzyści. Nie tylko wpływa on na poprawę czytelności tekstu, ale i wpływa na wyższą pozycję danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać z ilością tego znacznika, ponieważ może on sprawić, że tekst stanie się nieatrakcyjny dla użytkownika.

Skontaktuj się z nami