Backlinks (BL) – linki zwrotne

Backlinks , czyli linki zwrotne, są adresami dowolnej innej strony lub podstrony, która zawiera się w konkretnej domenie. Operuje się nimi w SEO marketingu, aby zoptymalizować kod i linkowanie stron, co w efekcie ma realnie podnieść pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Linki zwrotne są niezbędnymi narzędziami stosowanymi w tekstach SEO. Backlinkiem jest każde łącze zamieszczone gdziekolwiek w Internecie, które odniesie nas do pożądanej witryny. Docelowo wyprowadza on użytkownika do innego adresu URL bądź strony, na której prowadzone są działania w ramach SEO. O popularności danej witryny wśród społeczności internetowej świadczy między innymi wysoka liczba takich linków.

Stosując backlinks należy zachować zdrowy umiar – agresywnie i nadmiernie prowadzony link building może skutkować nałożeniem kary na witrynę, a nie wzrostem jej popularności. W praktyce oznacza to, że jeżeli będziemy zbyt często linkować do zbyt wielu odnośników w krótkich odstępach czasu, możemy zostać objęci filtrem w wyszukiwarce, a przez to pozycja naszej strony w Google spadnie. W gorszych przypadkach witryna może zostać całkowicie wykluczona z obszaru działań mechanizmów wyszukiwarki, czyli tak naprawdę przestanie istnieć.

Powszechnie uważa się, że atrybuty dofollow działają na korzyść strony, a nofollow – nie. Dofollow rozpoczyna przekierowywanie wartości strony zawierającej hiperłącze na rzecz witryny, do której prowadzi backlink. Nofollow powoduje, że linki nie muszą podlegać analizie, co wcale nie oznacza, że nie mogą. Nofollow generuje ruch na stronie, pozyskuje wartość wskaźnika odwiedzin z witryny, na której zamieszczony jest backlink.

Linki przychodzące, które umożliwiają zapoznanie się z treścią na promowanej stronie można przypisać do jednego z tych dwóch atrybutów. Większa liczba pozyskanych linków dofollow powoduje to, że roboty, będą reagowały na zamieszczone atrybuty.

Skontaktuj się z nami