Frazy pomocnicze

Frazy pomocnicze bazują na frazach głównych, zazwyczaj zawierają je w sobie w części lub w całości. Wykorzystywane są przy szerokim pozycjonowaniu, dzięki czemu generują zintensyfikowany ruch przekładający się na konwersję. Frazy pomocnicze zawierają w sobie więcej niż 2 słowa.

Frazy pomocnicze a frazy długiego ogona

Nazwa fraza pomocnicza często stosowana jest zamiennie z frazą długiego ogona, przy czym dotyczą one odmiennych sytuacji. Fraza pomocnicza wybierana jest przez pozycjonera do pozycjonowania danej witryny internetowej, natomiast fraza długiego ogona to każda fraza, która pasuje do zakresu tematyki danej strony www, co więcej nie musi być ona wybrana do pozycjonowania.

Jak frazy pomocnicze wpływają na pozycjonowanie?

Algorytmy Google potrafią przeanalizować i odebrać praktycznie każde zapytanie. Są one w stanie wyłapać wszystkie synonimy do zadanej frazy. Ponadto, świetnie sobie radzą nawet z różnymi końcówkami występującymi w języku polskim. Dlatego frazy pomocnicze powinny być odmieniane naturalnie. Warto jednocześnie zadbać o to, aby cała treść była merytoryczna i przejrzysta. Dzięki temu pozycjonowana strona internetowa będzie miała wyższą pozycję w wyszukiwarce..

Frazy pomocnicze i inne, czyli rodzaje fraz kluczowych

Frazy pomocnicze i frazy długiego ogona nie są jedynymi słowami kluczowymi. Jest ich znacznie więcej, dlatego warto je poznać:

  • fat head – jest to bardzo krótkie wyrażenie, zazwyczaj jedno słowo; charakteryzuje się dużą konkurencyjnością, ze względu na ogromną ilość generowanych zapytań; jest to fraza ogólna o niskiej szczegółowości, która mieści w sobie różne podtypy danego produktu czy usługi (na przykład: stół, sukienka, buty, komputer, telefon);
  • chunky middle – jest bardziej szczegółowa od fat head; posiada dwa lub trzy człony; także charakteryzuje się dużą konkurencyjnością (na przykład: łóżko pojedyncze, mysz do komputera, szafa do sypialni, krzesło do salonu);
  • monkey keywords – są to frazy, które mogą generować wysokie zyski; są to zazwyczaj nazwy produktu bądź unikalne frazy dla konkretnej marki/firmy;
  • branded keywords – są to branżowe frazy, które powiązane są z konkretną, rozpoznawalną marką;
  • direct answer keywords – są to frazy, które odpowiadają na określane pytania pochodzące od użytkowników; posiadają one szczególną wartość dla pozycjonowania (na przykład: Czym jest pozycjonowanie? Jak upiec sernik? Jak szybko schudnąć?);
  • lokalne frazy kluczowe – są to frazy dotyczące jakiegoś biznesu prowadzonego w konkretnej lokalizacji (na przykład: usługi monterskie Olsztyn, okulista Giżycko, warsztat samochodowy Warszawa).

Czy warto używać różnorodnych fraz kluczowych?

Każdy artykuł, każda podstrona powinna mieć różnorodne frazy kluczowe, na przykład frazy pomocnicze i frazy branżowe. Dzięki temu pozycjonowanie strony internetowej będzie bardziej rozbudowane i witryna będzie odwiedzana przez większą ilość użytkowników. Stosując takie same frazy na całej stronie www, można stracić możliwość przyciągnięcia do siebie odbiorców, czyli potencjalnych klientów.

Co jest ważne przy dobieraniu fraz pomocniczych?

Dobierając frazy pomocnicze, trzeba pamiętać o tym, żeby były one tematycznie powiązane z frazą główną. Pomocne mogą się tutaj okazać różne narzędzia, na przykład Google AdWords Keyword Tool, który umożliwia wykonanie analizy fraz (zarówno pod kątem efektywności, jak i konkurencyjności). Polecany jest także Google Analytics, który również pomoże w odpowiednim doborze fraz pomocniczych i innych.

Frazy pomocnicze świetnie wpływają na generowanie ruchu na danej stronie internetowej. Stosując je, można korzystnie wpłynąć na wysoką pozycję witryny w wynikach wyszukiwania, co w ostateczności doprowadzi do tego, że stanie się ona rozpoznawalna i odniesie sukces.

Skontaktuj się z nami