Answer Boxes

Answer Boxes to opcja wyszukiwania, która polega na dostarczeniu użytkownikowi szybkiej, zwięzłej odpowiedzi na zadane pytanie. Dosłownie tłumacząc Anwer Box oznacza „pudełko odpowiedzi” – widnieje ono w wyszukiwarce jako ramka, w której znajdziemy krótką treść informująca nas o temacie, na temat którego szukamy informacji. Są to zwykle fragmenty tekstu z witryn, których link znajduje się poniżej Answer Boxu. Wyświetlane są również pod reklamami Google Ads, nad wszystkimi wynikami wyszukiwania. Najczęściej pojawiają się w celu przedstawienia definicji, przepisów oraz porad w kwestiach zdrowotnych.

Treści w takich ramkach są zwykle konkretne i zachęcają użytkownika do odwiedzenia całej witryny, z której pochodzi tekst w Aswer Box, przez co każdy właściciel strony dąży do tego, by w tej ramce znalazł się tekst z jego strony. Aby tak się stało, treść opisywanego tematu powinny odpowiadać na konkretne, proste pytania, takie jak: „co”, „kto”, „kiedy”, „gdzie”, „jak”. Jeśli tekst odpowiada na te pytania i jednocześnie posiada krótką, zwięzłą formę, istnieje wówczas większa szansa, że znajdzie się on w Anwer Box. Ważne jest również, by odpowiedź na zadane pytanie znajdowała się bezpośrednio pod pytaniem, a cały akapit zawierał około 30-40 słów. Dodatkowo treść powinna być w odpowiedniej formie – znajdować się w tagu H1, a strona powinna znajdować się w top 20 wyników pod kątem wyszukiwanej frazy.

Answer Box nie jest zarezerwowany dla strony z pierwszego miejsca wyników wyszukiwania. Oznacza to, że mimo swojej pożądanej treści,  Aswer Box oraz link do strony będzie widniał na którejś z kolei pozycji.

Skontaktuj się z nami