Wzrost ilości kliknięć o 314% – case study firmy z branży upominkowej

Spis treści

Case study firmy z branży reklamowo – upominkowej: 8 razy więcej fraz w TOP3 i ponad 4 razy więcej kliknięć dzięki przemyślanej strategii SEO.

Naszym klientem jest firma zajmująca się sprzedażą zestawów prezentowych dla klientów prywatnych oraz dla firm. Jej głównym problemem był niski ruch organiczny na stronie internetowej, a tym samym niezadowalające wyniki sprzedaży w tym kanale – pomimo prowadzonej od dwóch lat strategii SEO.

Współpracę rozpoczęliśmy w lutym 2023 roku, od tego czasu udało nam się znacząco poprawić widoczność witryny, a także zwiększyć liczbę kliknięć w obrębie fraz sprzedażowych.

Cele klienta

 • poprawa widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania,
 • zwiększenie ruchu na stronie internetowej,
 • zwiększenie sprzedaży,
 • uzyskanie przewagi nad konkurencją w kontekście widoczności i ruchu.

Wykonane działania

Jak wspomnieliśmy na początku, w obrębie witryny od dwóch lat prowadzone były działania SEO, jednak nie przynosiły one oczekiwanych rezultatów, co negatywnie wpływało na biznes. Z tego względu musieliśmy stworzyć nową taktykę, według świeżego pomysłu.

Strategia, którą zaplanowaliśmy dla firmy, obejmowała zarówno działania z zakresu SEO technicznego, jak i tworzenie contentu, optymalizację strony pod kątem odpowiednich fraz kluczowych oraz linkbuilding. Co dokładnie zrobiliśmy?

SEO techniczne

 • wykonaliśmy audyt strony i wyeliminowaliśmy wszystkie wskazane w raporcie błędy techniczne takie jak: strony 404, duplikacja treści, kanibalizacja słów kluczowych, niepoprawne linki wewnętrzne
 • przebudowaliśmy menu nawigacyjne – powiększyliśmy je o nowe kategorie
 • stworzyliśmy skuteczną strukturę linków wewnętrznych. Na podstronie każdej kategorii umieściliśmy odnośniki do pozostałych powiązanych kategorii
 • dodaliśmy odpowiednie meta tagi do podstron tak, aby nie tylko poprawić ich pozycję, ale też zwiększyć CTR, czyli współczynnik kliknięć. Treść tych elementów musiała więc być zoptymalizowana zarówno pod kątem SEO jak i doświadczeń użytkowników
 • inne, drobniejsze kwestie techniczne, które pomogły w optymalizacji strony

Odpowiedni wybór słów kluczowych 

 • wykonaliśmy dokładny research fraz
 • zdecydowaliśmy się połączyć frazy sprzedażowe o dużym i małym potencjalne np. „kosz prezentowy” (18 100 wyszukiwań) i „kosze prezentowe dla niej” (20 wyszukiwań).
 • ze względu na budowę szablonu strony, mieliśmy możliwość dodania innej frazy kluczowej do każdego produktu w wybranej kategorii

Dodanie odpowiednich treści

 • stworzyliśmy unikalne opisy kategorii dla podstron sprzedażowych. Teksty nasyciliśmy głównymi frazami – takimi, wokół których budowaliśmy strategię SEO
 • dodaliśmy content w postaci podstron lokalizacyjnych
 • przez cały okres trwania współpracy dostarczaliśmy treści dla kilku artykułów blogowych miesięcznie
 • w trakcie współpracy przeprowadziliśmy mini reaudyt, a także dodawaliśmy kolejne podstrony związane z frazami kluczowymi.

Budowa profilu linków

Zaplanowaliśmy i systematycznie wdrażaliśmy strategię linkbuildingu. Skupiliśmy się na kierowaniu linków do strony głównej oraz podstron sprzedażowych (kategorii). Uwzględniliśmy zarówno linki dofollow jak i nofollow. Zaplanowaliśmy regularne dodawanie kilku wartościowych linków w miesiącu – postawiliśmy na jakość, a nie na ilość.

Efekty jakie wypracowaliśmy dla klienta

Nasza strategia okazała się strzałem w 10, o czym świadczą wyniki strony firmy po wdrożeniu zaplanowanych działań. Udało nam się osiągnąć niemal wszystkie określone przez klienta cele – i to przy stosunkowo niewielkim budżecie oraz krótkim czasie współpracy. Co dokładnie zyskał klient dzięki naszej strategii?

Widoczność – 8 razy więcej fraz w TOP3 i 3 razy więcej fraz w TOP10

Ruch organiczny jest jednym z najważniejszych motorów napędowych w branży e-commerce. Dlatego zadbaliśmy o to, aby strona zajmowała silną pozycję w wyszukiwarce i dzięki temu przyciągała klientów zainteresowanych ofertą.

Na początku współpracy, czyli w lutym, witryna wyświetlała się w TOP3 na 14 fraz, w TOP 10 na 126 fraz, a w TOP50 na 509 fraz.

15 stycznia, czyli po niecałym roku prowadzenia działań SEO, osiągnęliśmy następujące wyniki:

 • 119 fraz w TOP3 – 8 razy więcej niż na początku współpracy
 • 398 fraz w TOP10 – ponad 3 razy więcej niż na początku współpracy
 • 1359 fraz w TOP50 – ponad 2 razy więcej niż na początku współpracy

Ruch – wzrost ilości kliknięć o 314%

Samą widocznością i wysoką pozycją nie zdobywa się jednak klientów! Dlatego skuteczna strategia SEO to taka, która pozwala zoptymalizować współczynnik kliknięć i tym samym zwiększyć ruch na stronie – w tej kwestii również osiągnęliśmy sukces.

W grudniu 2022 roku witryna wygenerowała łącznie 2 770 kliknięć, natomiast w grudniu 2023 roku aż 11 450 kliknięć. Oznacza to, że udało nam się zwiększyć ruch w obrębie strony aż o 314%.

Warto też wspomnieć, że pierwsze efekty widoczne były zaledwie po miesiącu prowadzonych przez nas działań. W marcu 2023 strona uzyskała o 18% więcej kliknięć niż w marcu 2022 roku, co widać na poniższym zrzucie ekranu.


Kolumna YoY oznacza „Year over Year”, czyli wartość porównującą liczbę kliknięć do wyników z tego samego miesiąca poprzedniego roku. Od maja ruch w obrębie witryny stale rośnie i to w dość szybkim tempie.

Ruch zwiększył się przede wszystkim na stronach kategorii. Przykładowo jedna z kluczowych kategorii, która w grudniu 2022 roku nie generowała kliknięć, w grudniu 2023 roku uzyskała ich 608 – a to oznacza duży wzrost liczby potencjalnych klientów.

Co więcej, wzrost liczby kliknięć nastąpił głównie w obrębie fraz sprzedażowych, czyli tych, na których najbardziej się skupiliśmy z racji celu klienta, jakim było zwiększenie sprzedaży z ruchu organicznego.

Ciągła poprawa wyników

Wyniki z grudnia i stycznia przedstawione na wykresach to jeszcze nie koniec! Niemal od początku naszej współpracy z firmą z branży upominkowej zarówno widoczność jak i liczba kliknięć systematycznie się zwiększają, co wskazuje również na wzrost sprzedaży.

Podsumowanie

Zaplanowana przez nas strategia pozycjonowania strony okazała się skuteczna. W ciągu niecałych dwunastu miesięcy udało nam się znacząco zwiększyć ruch i ogólną widoczność witryny w wynikach organicznych – czyli zrealizować dwa główne cele klienta. Trzeba też wspomnieć, że wyniki strony ulegają stałej poprawie. Biorąc pod uwagę ostatnie zmiany algorytmów Google, które następowały z dużą częstotliwością, jest to podwójny sukces zarówno dla nas, jak i dla naszego klienta.

  Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Neutrino w celu kontaktu bezpośredniego.
  Przeczytaj również
  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Skontaktuj się z nami